Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dodatkowe piloty do FAAC 740 - kodowanie zmienne i stałe w jednym pilocie.

20 Mar 2020 15:55 159 5
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich serdecznie.

Mam u siebie 4 bramy. 2 zewnętrzne i 2 garażowe.
    Do tej pory obsługiwane były przez 3 piloty, niestety jeden zaginął i teraz chciałem dokupić zamiennik o takiej samej częstotliwości z 4 przyciskami. Mam takie piloty jak na poniższym obrazku.
    Dodatkowe piloty do FAAC 740 - kodowanie zmienne i stałe w jednym pilocie.
    wiedziałem, że przyciski C i D działają na kodowaniu stałym 433.92 MHz, po prostu już do nich miałem kiedyś taki pilot na 2 przyciski i wszystko działało.
    Dokupiłem więc takie piloty na kodowanie stałe 433.92 MHz i chciałem skopiować. Udało się skopiować przycisk C i D, ale przyciski A i B szaleją. Raz działają, raz nie. Okazuje się, że napędy(bramy) A i B są na kodowaniu zmiennym- choć to ten sam model napędów FAAC 740 co w napędach(bramach) C i D. Mogę ustawić na nowym pilocie np na dwóch przyciskach jedną bramę A-otwieranie B-zamykanie, ale i tak działa to chaotycznie.

Wnioskuje, że da się te dwie pierwsze bramy przestawić na kodowanie stałe i wtedy wszystkie piloty będą działać, tylko nie wiem jak, przetrzepałem instrukcję w internecie FAAC740 i nie mogę tam znaleźć co trzeba zrobić.

Wie ktoś może jak to przestawić na kodowanie stałe?

Pozdrawiam serdecznie.

Dodano po 1 [godziny] 14 [minuty]:

dodam kilka zdjęć, po rozebraniu tych urządzeń.
    Brama A - zdjęcia poniżej
    Dodatkowe piloty do FAAC 740 - kodowanie zmienne i stałe w jednym pilocie. Dodatkowe piloty do FAAC 740 - kodowanie zmienne i stałe w jednym pilocie. Dodatkowe piloty do FAAC 740 - kodowanie zmienne i stałe w jednym pilocie. Dodatkowe piloty do FAAC 740 - kodowanie zmienne i stałe w jednym pilocie. Dodatkowe piloty do FAAC 740 - kodowanie zmienne i stałe w jednym pilocie.

Brama C zdjęcia poniżej
    Dodatkowe piloty do FAAC 740 - kodowanie zmienne i stałe w jednym pilocie. Dodatkowe piloty do FAAC 740 - kodowanie zmienne i stałe w jednym pilocie. Dodatkowe piloty do FAAC 740 - kodowanie zmienne i stałe w jednym pilocie. Dodatkowe piloty do FAAC 740 - kodowanie zmienne i stałe w jednym pilocie. Dodatkowe piloty do FAAC 740 - kodowanie zmienne i stałe w jednym pilocie.

Cytat:
    teraz pojawił się kolejny problem. Przy bramie A, zdjąłem i troszkę ruszyłem kabelkami i nie chce się zamykać z pilota, tylko się otwiera. Nic nie przestawiałem. Co to może być?

to już zrobiłem, wtyczka nie łączyła.
  • Pomocny post
    specjalista -automatyka bramowa
    To czy napędy działają na kodzie stałym czy zmiennym to nie kwestia pilotów (sądząc z wyglądu masz 4 kanałowe Fixy, które zawsze pracują ze zmiennym kodem na wszystkich przyciskach) ale sprawa odbiorników - żółty to Proxima - jeśli jest klonem fixa - zawsze będzie pracował na kodzie zmiennym - bez wymiany odbiorników nie przestawisz go na kod stały, biały (jak widać na nalepce) to uniwersalny DTM Nano - i ten (jako że nie ma ich dedykowanych do systemu Fix) będzie pracował na stałej części kodu pilotów.

W sumie nie napisałeś jaki odbiornik siedzi a której bramie - więc trudno na oko ustalić które odbiorniki świrują (i czy na stałym czy zmiennym kodzie) a które działają poprawnie.
  • Poziom 10  
    Rozebrałem wszystkie obudowy napędów i doszedłem do tego, że w 2 obudowach mam odbiornik żółty PROXIMA- do jednej podłączona antenka zewnętrzna, a w 2 obudowach białe DTM NANO.

Stare piloty są na kodowaniu zmiennym, a nowe na kodowaniu stałym, przez co nie chcą poprawnie działać z tym odbiornikiem PROXIMA. Niby się skopiuje sygnał z pilota, do otwierania jeden przycisk- do zamykania drugi, ale działa to dość chaotycznie, czasem odwrotnie. Potrzebuje w sumie te piloty do 2 bram i zakodowałem tylko 2 bramy na 4 przyciskach.

Problem można powiedzieć za rozwiązany, teoretycznie. W praktyce, albo trzeba wymienić odbiorniki PROXIMA na DTM NANO, albo kupić piloty do kodowania zmiennego, a nie stałego.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Soldier13 napisał:
    Problem można powiedzieć za rozwiązany, teoretycznie. W praktyce, albo trzeba wymienić ...

...Przewód do zasilania lampy kiaro. To co masz zrobione to elektryczne dyletanctwo i barbarzyństwo .
    NIE WOLNO używać skrętki UTP do zasilania urządzeń pod napięciem 230V AC!!
  • Poziom 10  
    andrzej lukaszewicz napisał:

NIE WOLNO używać skrętki UTP do zasilania urządzeń pod napięciem 230V AC!!

faktycznie, dopiero teraz to zauważyłem. Nigdy więcej już tego eksperta nie wezmę do pracy.
  • Specjalista automatyka domowa
    Soldier13 napisał:
    Niby się skopiuje sygnał z pilota, do otwierania jeden przycisk- do zamykania drugi, ale działa to dość chaotycznie, czasem odwrotnie.

Nie działa chaotycznie tylko w ten sposób, że można użyć przycisku tylko raz. Drugi raz ten sam przycisk nie zadziała.
    więc trzeba używać przycisków na przemian.