Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon pixma ip7250 - PGBK rozmazuje

kopecioch 22 Mar 2020 14:02 948 3
    kopecioch
    Level 9  
    Witam,

Mam problem z drukarką. Do niedawna normalnie drukowałem co jakiś czas zdjęcia na papierze fotograficznym. Zawsze jakość zdjęć była zadowalająca. Ostatnio potrzebowałem wydrukować zwykły tekst. Wydruk wygląda w następujący sposób, np dwie pierwsze linijki tekstu są super wydrukowane kolejne dwa rozmazane efekt jakby się litery klonowały i powstawał efekt ducha. Próbowałem czyścić w programie głowicę ale efekt nadal ten sam. Sprawdzałem na innym komputerze i nadal efekt jest taki sam. Drukarka w kolorze drukuje idealnie jedynie kolor czarny nie wydaje. Wyciągałem głowice, zamoczyłem ją w izopropanolu i wyczyściłem, efekt nadal taki sam. Czy ma ktoś jakąś radę ? Z góry dziękuję za pomoc.
    Dydelmax
    Level 38  
    Witam.
    Uszkodzenie głowicy - jest ona drożna, ale "część odpowiedzialna za PGBK" pod wpływem temperatury uległa deformacji stąd efekt jak na wydruku. Na Forum opisane są podobne przypadki w tych drukarkach - poczytaj.
    kopecioch wrote:
    Wyciągałem głowice, zamoczyłem ją w izopropanolu

Na przyszłość: nie używaj izopropanolu do "moczenia" głowic, ponieważ ma negatywny wpływ i zamiast udrożnienia głowicy uzyskasz odwrotny efekt.
    Pozdrawiam
    kopecioch
    Level 9  
    Dziękuję za odpowiedź. Czyli już z taką głowicą już nic nie zrobię ? Znalazłem jakieś informację że ludzie zaklejają styki na głowicy.
    Dydelmax
    Level 38  
    kopecioch wrote:
    Znalazłem jakieś informację że ludzie zaklejają styki na głowicy.

Cieszę się że poczytałeś i znalazłeś kilka informacji. :)
    Możesz zakleić styki, jednak jest to obejście problemu ze wszystkimi tego konsekwencjami. Rozmycie zniknie, ale obraz będzie delikatnie jaśniejszy i zniekształcony. Nie masz nic do stracenia, więc możesz śmiało przetestować drukarkę z zaklejonymi odpowiednimi stykami.
    Jedynym skutecznym rozwiązaniem problemu jest niestety wymiana głowicy. Opłacalność tej operacji jest jednak znikoma.
    Taśma izolacyjna jest tańsza, więc od niej możesz zacząć. :)
    Pozdrawiam