Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Logowanie do routera Pentagram

happen11 22 Mar 2020 22:40 1020 8
    happen11
    Level 2  
    Cześć, potrzebuję pomocy z logowaniem się do routera Pentagram Cerberus P6363, mianowicie wklepując w wyszukiwarkę adres podany na spodzie routera żadna strona się nie ładuje, wyskakuje błąd, po wpisaniu ipconfig w cmd w default getaway pokazuje mi się całkiem inny adres - ta strona ładuję się, ale nie jest to strona Pentagram tylko Mikro tik, wpisuję dane logowania podane na spodzie routera i nie działają, próbowałem różne konfiguracje defaultowych haseł i loginów i dalej nic, boje się resetować router bo nie wiem czy poradzę sobie z jego ustawieniem i czy to pomoże w jakiś sposób. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
    Karaczan
    Level 41  
    Prawdopodobnie Petagram ma zmieniony adres.
    Skoro twoją bramą jest Mikrotik, to zaloguj się na niego. Może ma w opcjach pokazywanie podpiętych urządzeń.

A jak nie to sciągnij program Nmap i zrób Ping Scan na całym 192.168.1.*
    Wypluje ci co na jakim adresie siedzi w twojej sieci.
    dt1
    Admin of Computers group
    Prawdopodobnie Pentagram jest ustawiony jako punkt dostępowy, skoro jako brama odpowiada MT. Da się to zweryfikować sprawdzając, do których portów w Pentagramie są podpięte kable. W trybie AP port opisany jako WAN/Internet będzie niepodłączony.
    happen11
    Level 2  
    Karaczan wrote:
    Skoro twoją bramą jest Mikrotik, to zaloguj się na niego. Może ma w opcjach pokazywanie podpiętych urządzeń.

Nie potrafię się zalogować, żadne z haseł nie działa ani podane na routerze, ani jakieś z internetu

dt1 wrote:
    Prawdopodobnie Pentagram jest ustawiony jako punkt dostępowy, skoro jako brama odpowiada MT. Da się to zweryfikować sprawdzając, do których portów w Pentagramie są podpięte kable. W trybie AP port opisany jako WAN/Internet będzie niepodłączony.

Owszem patrząc na router żaden z kabli nie jest podłączony pod WAN, kabel od anteny podłączony jest pod jakieś urządzenie w port z podpisem POE, drugi kabel podłaczony w to urządzenie w port z podpisem LAN i podłączony do jednego z 4 portów w router, oraz jeden kabel podłączony jest pod komputer i jeden z 4 portów w router. Czy to błąd w konfiguracji?
    dt1
    Admin of Computers group
    Urządzenie z portami LAN oraz POE powinno być podłączone tak, że do "anteny" - czyli do Mikrotika w sumie jest podłączony kabel z gniazda POE, a do Twojego urządzenia kabel z gniazda LAN. Jeśli jest on podłączony nie do WANu, tylko do portu 1/2/3 lub 4 oznacza to, że urządzenie jest skonfigurowane jako punkt dostępowy (i jest to zupełnie poprawna konfiguracja). IP tego Pentagrama może być gdzieś w klasie adresowej należącej do Twojej sieci, ale wcale nie musi być i zupełnie nie zdziwiłbym się, gdyby nie było.

Jakie elementy konfiguracji w tym urządzeniu chce Kolega zmienić?
    happen11
    Level 2  
    dt1 wrote:
    Jakie elementy konfiguracji w tym urządzeniu chce Kolega zmienić?

Jeżeli konfiguracja jest poprawna to żadne, potrzebuje jednak zalogować się do routera gdyż chce wykonać post forwarding i z tym mam problem, gdyż jak pisałem na początku IP spod routera nie łąduje strony, a IP z ipconfig ładuje strone MT w której moje hasło i login nie działają.
    dt1
    Admin of Computers group
    Routerem tutaj jest Mikrotik i operator nim zarządza. Na tym mikrotiku należy zrobić przekierowanie prawdopodobnie.
    Jaki IP ma wewnątrz sieci Mikrotik? Któreś z 192.168.x.x, 10.x.x.x, 172.16.x.x? Jeśli tak, to dostawca internetu powinien tutaj coś zdziałać.

Na pentagramie działającym jako AP nie ma co za specjalnie przekierowywać.
    happen11
    Level 2  
    Czyli rozumiem, że wystarczy zadzwonić do dostawcy i poinformować o chęci zalogowania się do routera, a oni powinni mi pomóc?
    Jeśli tak to czy będzie potrzebna interwencja technika na miejscu czy udzielą mi dostęp jakoś zdalnie, od siebie?
    Karaczan
    Level 41  
    Prędzej sami to zrobią niż dadzą ci login ;)
    Choć mogą też odmówić przekierowania portów.
    Zależy od dostawcy...