Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stół i ławki do kuchni. Drewno i stal

Iwo-90 23 Mar 2020 15:54 1917 0
  • Stół i ławki do kuchni. Drewno i stal Stół i ławki do kuchni. Drewno i stal Stół i ławki do kuchni. Drewno i stal Stół i ławki do kuchni. Drewno i stal Stół i ławki do kuchni. Drewno i stal Stół i ławki do kuchni. Drewno i stal Stół i ławki do kuchni. Drewno i stal Stół i ławki do kuchni. Drewno i stal Stół i ławki do kuchni. Drewno i stal Stół i ławki do kuchni. Drewno i stal
    Witam. Projekt zrealizowany ponad rok temu, natomiast dopiero co założyłem konto więc nie miałem wcześniej okazji się nim pochwalić. Jest to stół z kompletem ławek do kuchni, wykonany z rur stalowych fi 42mm oraz blatów bukowych o grubości 30mm. Szerokość blatu stołu to 600mm, długość krótkiego boku L-ki wynosi 1200mm, natomiast długi bok ma 2400mm. Konstrukcja oparta na 3 podporach, które są dokręcane do ramy L-ki od góry śrubami m12 pod klucz imbusowy, w taki sposób, aby po przykręceniu blatu były całkowicie niewidoczne. Blat mocowany od spodu na wkręty, łebki chowane wewnątrz rury. Dodatkowo zastosowałem nóżki samopoziomujące (plastikowa stopka z przegubem kulowym na gwincie) z możliwością regulacji. Ławki wykonałem z takich samych materiałów. Tu podpory są już przyspawane na stałe, tak samo zastosowałem nóżki samopoziomujące. Jedna ławka ma kształt L-ki, natomiast druga jest prosta. Prace stolarskie zleciłem szwagrowi, natomiast sam wykonałem całą resztę pracy. Konstrukcja polakierowana najpierw farbą podkładową, następnie chlorokauczukiem. Drewno zostało zabezpieczone lakierem bezbarwnym. Całość kosztowała w okolicach 2000zł. Zestaw jest bardzo stabilny i bez problemów radzi sobie z codziennym użytkowaniem. Dzięki regulacji stopek nic się nie chwieje. Wytrzyma to zdecydowanie dłużej niż meble produkowane masowo.

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    Iwo-90
    Poziom 4  
    Iwo-90 napisał 14 postów o ocenie 23, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2020 roku.