Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakończenie umowy na TV z platformą CanalPlus

24 Mar 2020 21:33 138 6
 • Poziom 15  
  Czy umowę z Canalplus, która dobiega końca w maju br. - należy wymówić pisemnie, lub mailowo, aby się automatycznie nie odnowiła na następne 24 miesiące? A może sama wygasa automatycznie bo to przecież umowa zawarta na określony termin.
  Proszę o podpowiedzenie jak to zrobić właściwie, skutecznie i w jakim terminie przed końcem upływu dotychczasowej umowy.
  Pytanie do oblatanych w papierach tego operatora.
 • Poziom 22  
  Yaga napisał:
  aby się automatycznie nie odnowiła na następne 24 miesiące?
  Jest ustawa która mówi że umowy nie przedłużają się automatycznie na czas określony. Umowy się przedłuży na czas nieokreślony z jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia.
  Yaga napisał:
  Czy umowę z Canalplus, która dobiega końca w maju br. - należy wymówić pisemnie
  Najlepiej pisemnie listem poleconym z potwierdzeniem odbioru.
 • Poziom 14  
  Standardem jest to że tzw. umowę 24-miesięczną musisz wymówić 30 dni przed jej zakończeniem.
 • Poziom 24  
  Jeżeli nie wymówisz im umowy to przedłużą ją automatycznie. Zrób to mailowo, będziesz miał podkładkę,, w razie czego". Nie czekaj zbyt długo z tym wymówieniem, bo Ci napiszą że za późno i znowu będziesz czekać aż skończy się następna.
 • Poziom 43  
  Kiedyś było najpóźniej pełny miesiąc kalendarzowy przed miesiącem w którym kończy się dotychczasowa umowa. Sposób pisemny listem poleconym najlepiej ZPO. Jeżeli kończy się w maju to trzeba aby dotarło to jeszcze w marcu. Tak przynajmniej było kiedyś. Może zmieniło się. Powinno być w warunkach umowy ale kto by to trzymał? Za ostatni miesiąc przysyłali papierową fakturę mimo mailowych. 3 lata bujali się ze mną też przez firmy windykacyjne (niesłusznie) o zapłatę ostatniej faktury. Nie zapłaciłem dla zasady. Ale to już inna historia.
  damian1115 napisał:
  ... Zrób to mailowo, będziesz miał podkładkę...

  Mailowa to słaba "podkładka". Maile do sądów ostatnio nie docierają to do CanalPlus też mogą nie dotrzeć. :sm31: Wysłany nie znaczy dostarczony. :not: Znając z doświadczenia ich (C+) podejście do odchodzących klientów to na bank mail może nie dotrzeć.
 • Poziom 22  
  damian1115 napisał:
  Nie czekaj zbyt długo z tym wymówieniem, bo Ci napiszą że za późno i znowu będziesz czekać aż skończy się następna.
  Nie wprowadzajcie w błąd. Jeżeli klient nic nie będzie robił to umowa terminowa przekształca się w umowe na czas nieokreślony z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Czyli można ją będzie w każdej chwili rozwiązać z miesięcznym okresem wypowiedzenia.
 • Poziom 43  
  Czyli przedłużenie o przynajmniej 2 miesiące z ceną bez promocji czyli z opłatą za np. wcześniejszą półroczną.