Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] odpłatnie wykonanie układu AtMega8 + W5100 + Rj45

gaderypoluki1 26 Mar 2020 08:47 540 10
    gaderypoluki1
    Poziom 3  
    Witam,
    nie wiem czy to dobre miejsce, jeśli nie to przepraszam i proszę moderatorów o przeniesienie postu.

Zlecę wykonanie na umowę o dzieło układu:
    - AtMega8 + W5100 + wejście RJ45,
    - wyprowadzone potrzebne piny z AtMega do programowania,
    - wyprowadzony reset układu,
    - wyprowadzenie wyjścia, tak aby można było podpinać do AtMegi różne czujniki cyfrowe np. DS18B20.
    - układ w technologii SMD, aby można było wsadzić go w customową obudowę na szynę DIN Z105.

Po stronie wykonawcy:
    - przygotowanie projektu PCB,
    - zlutowanie prototypu w postaci działającej płytki (zakup części do zbudowania 1szt. prototypu po stronie wykonawcy)
    - układ powinien działać stabilnie tzn. bez resetowania się, zrywania połączenia, itd.
    - wykonawca przekaże na koniec prawa autorskie i majątkowe do projektu i prototypu,

Wykonanie nie obejmuje programowania układu. Ja po swojej stronie napiszę program testowy, aby sprawdzić czy działa Ethernet oraz czy układ odpowiada ping.
    Uprzedzam już inne pytania, tak wiem, że jest dużo chińczyków na rynku:
    - mój układ musi być customowy, aby wszedł na szynę DIN,
    - większość chińczyków działa w oparciu o ENC28J60, który jest niestabilny,

Proszę o wycenę na PW
  • TermopastyTermopasty
  • TermopastyTermopasty
    gaderypoluki1
    Poziom 3  
    Dziękuję za odpowiedź. Tak mógłby być, a w zasadzie coś praktycznie podobnego potrzebuję, jednakże to co podałem w ofercie to jest baza, a ten układ będzie rozbudowywany na inne wariacje w nastepnych etapach dlatego potrzebuję zbudować własny układ.
    Potem będzie opcja:
    - z przekaźnikiem,
    - pod sensor X
    itd.
    Chivo
    Poziom 23  
    Cześć. Jestem zainteresowany. Mogę zaprojektować schemat i płytkę drukowaną.
    gaderypoluki1
    Poziom 3  
    Dzień dobry,
    doprecyzuję ofertę:
    Chodzi o wykonanie projektu + zlutowanie płytki. Ja nie jestem elektronikiem i nie znam się na tym ;) Potrzebuję gotowy układ out of the box, który mogę oprogramować. Więc po Pana stronie jest przetestowanie czy układ działa stabilnie.

Czy Pan też byłby w stanie zlutować układ?
    Chivo
    Poziom 23  
    Na podstawie projektu płytki można wygenerować pliki Gerber. Pliki należy przesłać do firmy produkującej płytki drukowane bo nie zajmuję się ich wytwarzaniem. Taką płytkę jestem w stanie zlutować.
    MitoPL
    Poziom 5  
    Ewentualnie, amatorzy elektroniki często w razie potrzeby wytrawiają sobie własne płytki drukowane, czy to metodą termotransferu, czy fotochemią. Co prawda takie płytki są brzydsze (brak soldermaski, metalizacji i napisów) i mniej precyzyjne niż produkowane przez profesjonalistów, ale często dla prototypów są wystarczające.
    FastProject
    Poziom 28  
    Co będzie jeszcze dodane w przyszłości? W projekcie dobrze jest przewidzieć kolejne kroki i podzespoły...
    czareqpl
    Poziom 29  
    Witam,

Kilka lat temu opracowałem takie moduły i trochę mi zostało z produkcji (zakładałem większą awaryjność).

Konstrukcja to Atmega32 + ENC28J60 - działa stabilnie na moim układzie.

Jeden okrągły moduł posiada 3 przekaźniki, 3 wejścia cyfrowe i 3 złącza do podłączenia DS18B20.
    Moduł zbudowany jest z dwóch PCB składanych w kanapkę.

Jak kolega jest zainteresowany to zapraszam na PW.

[Zlecę] odpłatnie wykonanie układu AtMega8 + W5100 + Rj45 [Zlecę] odpłatnie wykonanie układu AtMega8 + W5100 + Rj45 [Zlecę] odpłatnie wykonanie układu AtMega8 + W5100 + Rj45
    dasej
    Poziom 31  
    Witam.

@gaderypoluki1

Raczej tego nie zrobisz na ATmega8. Procesor musi być większy.
    I Jaki sens ma stosowanie LAN skoro ma to być w skrzynce na szynę DIN. Raczej RS485.

A jeśli LAN to koniecznie z PoE, nasz wtedy urządzenie do którego doprowadzasz tylko jeden kabel, tak jak na poniższym foto.

[Zlecę] odpłatnie wykonanie układu AtMega8 + W5100 + Rj45
    sundayman
    Poziom 24  
    Cytat:
    przekaże na koniec prawa autorskie

Z tego co wiem prawa autorskie są niezbywalne. A prawa majątkowe to zupełnie coś innego.