Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda Civic VI 97 r - Zielony kluczyk nie świeci auto nie odpala

andi34 28 May 2020 18:17 516 1
 • #1
  andi34
  Level 19  
  Witam, potrzebuję pomocy z naprawą, auto nie dawno kupiłem i zaczęło się dziwnie zachowywać, a mianowicie po zamknięciu kluczykiem samo się otwierało i zamykało włączało alarm.
  W prawych drzwiach po zdjęciu tapicerki, okazało się że 2 kable w kostce przechodzącej przez drzwi są urwane, jeden to kabel sterujący zamkiem a drugi kabel masowy.
  Usunąłem usterkę ale auto nie dało się uruchomić, znalazłem przepalony bezpiecznik 15A pod maską ten pod bezpiecznikiem od resetowania komputera, wymieniłem na nowy oraz sprawdziłem pozostałe bezpieczniki.
  Po przekręceniu kluczyka w poz I nie zapala się kontrolka zielonego kluczyka, w pozycji II świeca się kontrolki ale rozrusznik nie pracuje. Nie słychać też pracy pompy paliwowej.



  Akumulator sprawny, nowy rozrusznik na krótko kręci. Zamek centralny działa zamyka i otwiera alarm się uzbraja i rozbraja. Sprawdziłem że kable biegnące od kontrolki alarmu w drzwiach biegną do takiego sterownika, który jest w prawym nadkolu bagażnika.
  Sprawdziłem główny przekaźnik, tylko dziwi mnie że napięcie na grubym żółto/ białym kablu jest ok 4V.
  Wydaje mi się że powinno być 12V. Nie wiem co dalej sprawdzić. Centralka z alarmem wydaje się być fabryczna ma oznaczenie VALEO 35011-ST3-73623112SK.
  Sprawdziłem w niej wszystkie diody oraz oporniki bezpiecznikowe i wszystkie są dobre. Może ktoś z kolegów będzie mógł mi coś doradzić gdzie szukać uszkodzenia.
  Pozdrawiam i z góry dziękuję.

  Poprawiłem pisownię.
  Mod.[CameR]
 • #2
  andi34
  Level 19  
  Już naprawione można zamknąć temat