Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Filtrowanie wody w jacuzzi pompowanym.

stefbut 01 Jun 2020 11:42 792 7
    stefbut
    Level 14  
    Witam mam jacuzzi takie pompowane ogrodowe , wszystko ładnie pięknie ale woda jest praktycznie odrazu zasyfiona. Tam niby jest filtr ale jest on wielkości małej szklanki i nic nie daje . Zakupiłem konkretny filtr piaskowy ale nie da się go podłączyć gdyż do otworów jacuzzi jest podłączona ta główna pompa, a jak wrzucałem wąż do wody to wogóle nie zasysa. Ma ktoś może na to sposób.
    podkopiaczeq
    Level 14  
    Cześć, musisz zalać pompę albo umiejscowić ja poniżej zbiornika. Najpierw wrzucasz rurę do jacuzzi, mocujesz ją żeby nie wypadła (trytytkami :D ). Drugi koniec dajesz niżej niż dno, (jeżeli rura dotyka dna, jeśli nie to dajesz niżej niż rurę ssąca). I generujesz podciśnienie (ja zawsze robiłem płucami :lol: ). Woda powinna zacząć sama lecieć z rury, wtedy szybko podpinasz filtr i wszystko działa. :D
    stefbut
    Level 14  
    Postaram się tak zrobić próbowałem i nic z tego nie wychodziło , pompa nie zasysała tylko mieliło powietrze , a w tych jacuzzi jest tak kiepsko to rozwiązane że nie da się podpiąć innego filtra a ten oryginalny zapycha się po 15 minutach.
    Tommy82
    Level 41  
    A nie jesteś w stanie do oryginalnych przyłączy się wpiąć i zrobić trójniki i zawory?
    stefbut
    Level 14  
    Właśnie o to chodzi że się nie da oryginalna pompa mi przewody kilkucentymetrowe skręcane i nie da się tego obejść
    podkopiaczeq
    Level 14  
    A nie masz tam takiego zaworu do spuszczania wody? Ja np. w basenie mam i tam podłączam kolektory słoneczne.
    mariuszp19
    Level 34  
    stefbut wrote:
    pompa nie zasysała tylko mieliło powietrze

Pompa musi być zalana, bez tego ona nie zassie wody.
    stefbut
    Level 14  
    Też odrazu pomyślałem o odpływie ale tam jest za mała średnica i lipa.