Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AutoMapa na Win Ce 6.0 - Dostęp do win Ce

raaster 15 Jul 2020 15:29 6282 16
    raaster
    Level 5  
    Witam
    W związku z tym że nie potrafię rozwiązać problemu z dostępem do dysku mojej nawigacji na Win Ce 6.0 po wgraniu na nią AutoMapy mam pytanie: Czy zna ktoś sposób na dostęp i edycję plików z poziomu AutoMapy? Na mojej nawi po uruchomieniu się nawigacji i podłączeniu kablem usb do pc pojawiało się menu z wyborem trybu łącza usb: ładowanie lub transfer danych. Po podmianie nazwy pliku exe uruchomiającego AM i odłączeniu kabla od pc AM uruchamia się, ale nie pojawia się już to menu. Więc nie mam dostępu do dysku flash z plikami... Ale z poziomu automapy widać całą zawartość wszystkich katalogów (np. wybierając z menu miejsce zapisywania śladu przejechanej trasy). Może jest jakiś sposób na edycję plików z poziomu AM? Pozwoliłoby mi to zmienić nazwę pliku uruchomiającego i odpalenie nawigacji w starym trybie!
    JoteR
    Level 24  
    A co się uruchamia po włączeniu nawigacji? Od razu Automałpa czy najpierw nakładka? Jaki model nawigacji?
    raaster
    Level 5  
    Niestety Active Sync nie widzi , Nie widzi też win 10 , win xp, linuxy . Sprawdzena na 3 laptopach i na PC. Widać tylko litery dysków ale brak jest dostępu (komunikat że nie błąd urządzenia wej/wyj)

Dodano po 1 [minuty]:

JoteR wrote:
    A co się uruchamia po włączeniu nawigacji? Od razu Automałpa czy najpierw nakładka? Jaki model nawigacji?

Uruchamia się AutoMapa . Nawigacja to Teasi One 2.
    yyyy poprawka : po uruchomieniu nawigacji na 10 sekund odpala się program teasi one i on startuje AutoMapę (przedtem startował tahuna) ...
    wojtek1234321
    Level 35  
    A jak zamkniesz program AutoMapa nie wyłączając urządzenia przyciskiem "Koniec" (Menu>strzałka w prawym dolnym rogu ekranu i tam jest przycisk zakończenia programu).

To jaki masz ekran urządzenia?
    U mnie np. w takim wypadku program się zamyka i mam dostęp do ustawień urządzenia.

Druga sprawa jakie to urządzenie do nawigacji?
    Trzecia sprawa to nie należy NIGDY ustawiać w urządzeniu samostartu programu nawigacyjnego, bo przez to są właśnie takie problemy...
    raaster
    Level 5  
    wojtek1234321 wrote:
    A jak zamkniesz program AutoMapa nie wyłączając urządzenia przyciskiem "Koniec" (Menu>strzałka w prawym dolnym rogu ekranu i tam jest przycisk zakończenia programu).

To jaki masz ekran urządzenia?
    U mnie np. w takim wypadku program się zamyka i mam dostęp do ustawień urządzenia.

Druga sprawa jakie to urządzenie do nawigacji?
    Trzecia sprawa to nie należy NIGDY ustawiać w urządzeniu samostartu programu nawigacyjnego, bo przez to są właśnie takie problemy...

Po zamknięciu AM nie wychodzi do niczego, po prosty wisi bez końca z napisem : czekaj ! zwalniam ukryte zasoby . Proszę nie wyłączać jeszcze urządzenia... To jest nawigacja rowerowa Teasi one 2 . Tam nie ma żadnego pulpitu z którego palcem startujesz nawigację , jest TYLKO opcja autostart.
    ta_tar
    Level 39  
    raaster wrote:
    Tam nie ma żadnego pulpitu z którego palcem startujesz nawigację , jest TYLKO opcja autostart.
    No chyba żartujesz. To jest obrazek z instrukcji. AutoMapa na Win Ce 6.0 - Dostęp do win Ce
    wojtek1234321
    Level 35  
    Jeszcze jedno pytanie. Tą AM masz wgraną do pamięci wewnętrznej urządzenia czy na kartę SD?
    raaster
    Level 5  
    ta_tar wrote:
    raaster wrote:
    Tam nie ma żadnego pulpitu z którego palcem startujesz nawigację , jest TYLKO opcja autostart.
    No chyba żartujesz. To jest obrazek z instrukcji. AutoMapa na Win Ce 6.0 - Dostęp do win Ce

Nie, nie żartuję, to co widzisz to już odpalony program nawigacyjny. Odpalony z autostartu. Nie masz wpływu na to czy on się odpali czy nie. W innych nawigacjach możesz sobie wybrać czy chcesz bawić grami, lub oglądać fotki albo czytać texty... tutaj niestety nie.

Dodano po 5 [minuty]:

wojtek1234321 wrote:
    Jeszcze jedno pytanie. Tą AM masz wgraną do pamięci wewnętrznej urządzenia czy na kartę SD?

W pamięci wewnętrznej... gdyby była na karcie nie byłoby problemu... niestety z karty nie dało rady odpalić AM. Szkoda tej navi bo raczej wyląduje w śmieciach.
    wojtek1234321
    Level 35  
    raaster wrote:
    W pamięci wewnętrznej... gdyby była na karcie nie byłoby problemu...
    No właśnie, tak "profilaktycznie" zapytałem...
    A jeszcze jedno, niektóre nawigacje na WinCE miały w obudowie "dziurkę" i tam był przycisk aby jakimś szpikulcem wywołać twardy reset nawigacji. Nie ma tam czegoś takiego?
    Może by coś pomogło...
    raaster
    Level 5  
    wojtek1234321 wrote:
    raaster wrote:
    W pamięci wewnętrznej... gdyby była na karcie nie byłoby problemu...
    No właśnie, tak "profilaktycznie" zapytałem...
    A jeszcze jedno, niektóre nawigacje na WinCE miały w obudowie "dziurkę" i tam był przycisk aby jakimś szpikulcem wywołać twardy reset nawigacji. Nie ma tam czegoś takiego?
    Może by coś pomogło...

Nie ma dziurki... reset hard to przytrzymanie guzika power 15 sek ... ale odpala automapę :)
    ta_tar
    Level 39  
    raaster wrote:
    Nie, nie żartuję, to co widzisz to już odpalony program nawigacyjny.
    Nie mam tej nawigacji ale w instrukcji jest: Po włączeniu urządzenia wyświetla się menu główne. Do wyboru jest: Mapa, Komputer .....
    Może jakieś zdjęcie lub filmik.
    P.S. Masz instrukcję?
    raaster
    Level 5  
    ta_tar wrote:
    raaster wrote:
    Nie, nie żartuję, to co widzisz to już odpalony program nawigacyjny.
    Nie mam tej nawigacji ale w instrukcji jest: Po włączeniu urządzenia wyświetla się menu główne. Do wyboru jest: Mapa, Komputer .....
    Może jakieś zdjęcie lub filmik.
    P.S. Masz instrukcję?

Mam instrukcję , dzięki za uwagi.... Masz urządzenie z automapą ? to jak włączysz je jak na obrazku z którejś odpowiedzi powyżej zobaczysz pulpit z wyborem co chcesz zrobić: włączyć nawigację (z np AM) oglądać fotki , filmy lub grać w gry albo jeszcze coś innego. Jeżeli włączysz AM to zobaczysz podobne menu wyboru jak w teasi - mianowicie wybór trasy , opcje planowania itp . Nie zmienia to faktu że to już program nawigujący. W teasi one włączasz przycisk i po kilkunastu sekundach odpala się nawigacja taka jak na tym Twoim obrazku. W moim przypadku odpala się AM. Nie chcę się kłócić z nikim o obrazki z instrukcji... po prostu zadałem pytanie czy z poziomu AM da się edytować pliki z Win Ce. innej możliwości przywrócenia stanu poprzedniego nie mam. Wiem że nie przemyślałem i na pałę wgrałem tą AM, nie przewidziałem że przejmie kontrolę nad menu z wyborem trybu usb.
    Ta opcja "komputer " z Twojego obrazka dotyczy komputera nawigacji - tam są zapisywane dane treningu min prędkość max, prędkość średnia itp...
    wojtek1234321
    Level 35  
    A czasami nie dało by rady skopiować na kartę sd explorera na WinCE z taką nazwą jak oryginalny plik exe obecnej nawigacji i może uruchomi się explorer z karty SD?
    To tylko pytanie retoryczne, ale może warto spróbować nie masz dużo do stracenia... Jak nie będzie działać to po wyjęciu karty powinno pozostać wszystko tak jak było. Może do tego exsplorera na karcie SD potrzebny by był jeszcze jakiś skrypt MortScript inicjujący odpalenie explorera jako pierwszego...
    Może spytaj na tym forum:
    http://www.my-navia.pl/index.php
    raaster
    Level 5  
    wojtek1234321 wrote:
    A czasami nie dało by rady skopiować na kartę sd explorera na WinCE z taką nazwą jak oryginalny plik exe obecnej nawigacji i może uruchomi się explorer z karty SD?
    To tylko pytanie retoryczne, ale może warto spróbować nie masz dużo do stracenia... Jak nie będzie działać to po wyjęciu karty powinno pozostać wszystko tak jak było. Może do tego exsplorera na karcie SD potrzebny by był jeszcze jakiś skrypt MortScript inicjujący odpalenie explorera jako pierwszego...
    Może spytaj na tym forum:
    http://www.my-navia.pl/index.php

Właśnie coś takiego pomyślałem. Przed wgraniem AM zrobiłem kopię zawartości pamięci nawigacji. Kopiowałem go oczywiście na SD , ale nic się nie dzieje.... Właśnie chodzi o ten skrypt. Kiedyś pamiętam że niektórym nawigacjom dało się odblokować czysty win ce dopalając nawi z włożoną kartą z odpowiednio utworzonymi i nazwanymi plikami... Dzięki i już zabieram się za lekturę z linku..
  • Helpful post
    wojtek1234321
    Level 35  
    raaster wrote:
    Właśnie chodzi o ten skrypt.
    Tak dokładnie to nie wiem, ale z tego co się orientuje to praktycznie powinny chyba być dwa skrypty, pierwszy killujący proces uruchamiania Automapy, i drugi który uruchomi CECMD.
    W załączniku (Apteczce) masz ekxlorera na WinCE i jeszcze wiele innych programików na WinCE.
    raaster
    Level 5  
    wojtek1234321 wrote:
    raaster wrote:
    Właśnie chodzi o ten skrypt.
    Tak dokładnie to nie wiem, ale z tego co się orientuje to praktycznie powinny chyba być dwa skrypty, pierwszy killujący proces uruchamiania Automapy, i drugi który uruchomi CECMD.
    W załączniku (Apteczce) masz ekxlorera na WinCE i jeszcze wiele innych programików na WinCE.

No i temat rozwiązany :) zainteresowanych odsyłam do forum z linku : https://www.bike-forum.cz/forum/cyklonavigace-teasi.html
    Ta jest udostępniony skrypt na sd resetujący residentflash tej nawi i kopiujący plik umożliwiający POŁĄCZENIE Z PC !!! skopiowanie potem plików to już pestka :) Dzięki Wojtek1234321 za inspirację !!!