Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Moduł Wi-fi nie działa - Sofar Solar 11.

sruba014 03 Sep 2020 16:44 8715 5
    sruba014
    Level 2  
    Cześć. Od tygodnia działa u nas fotowoltaika. Falownik to Sofar Solar, Wi-fi było skonfigurowanie poprawnie, aplikacje działały dobrze lecz od 3 dni kontrolki na module Wi-Fi się nie świecą, a co za tym idzie nie działa solarman. Na wyświetlaczu falownika nie ma ikonki "Wi-Fi". Próbowałem resetować moduł przytrzymując włącznik ponad 10s lecz nic to nie dało, wpinałem i wypinałem moduł na włączonym i wyłączonym falowniku po kilka razy lecz nadal bez rezultatu.

Myślicie, że moduł może być walnięty? A może są jakieś ustawienia Wi-Fi w falowniku?

Podłączyłem przewód RS485 do falownika lecz i tak nadal nie idzie go podłączyć do sieci...

Dodam, że instalacji całego systemu dokonałem samodzielnie.
    madamsz1
    Level 39  
    Zdarzają się usterki, i to dość często. Resetowałeś przez ten przycisk na module dataloggera ? W otoczeniu Wi-Fi go nie widać ? (AP )
    sruba014
    Level 2  
    Hej! Tak, resetowałem - tzn próbowałem ale się nie zresetował... Nie widać tego modułu w otoczeniu Wi-Fi. Kurcze nie wiedziałem, że ten moduł może być awaryjny... Oddać do sprzedawcy zatem czy można jeszcze w jakiś sposób coś pokombinować żeby to ustrojstwo zadziałało?
    madamsz1
    Level 39  
    Do resetu trzeba bodajże 10 sekund przytrzymać, ale jeżeli się nie resetuje - czyli falownik nie robi resetu, moduł od nowa nie pokazuje się w otoczeniu WiFi to może wskazywać jak najbardziej na jego uszkodzenie. Najważniejsze, wszystkie operacje robisz w ciągu dnia na pracującym urządzeniu w trybie "normal".
    iksilak
    Level 11  
    Rozwiązałeś problem? Urządzenie WiFi było uszkodzone?
    sruba014
    Level 2  
    iksilak wrote:
    Rozwiązałeś problem? Urządzenie WiFi było uszkodzone?

Cześć! Tak moduł był uszkodzony. Wymienili sztuka za sztukę.