Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kawasaki LE 500 A - zamiana akumulatora i brak iskry

20 Oct 2020 18:36 222 6
  • Level 2  
    Witam rozładował mi się akumulator w Kawasaki LE 500 A bodajże 93 rok 2 cylindry, jestem zielony wiec wziąłem akumulator z auta i podłączyłem go do akumulatora w motocyklu, ale to nie spełniało roli, 24V chyba razem.
    Kawasaki LE 500 A - zamiana akumulatora i brak iskry
    Więc podłączyłem tylko samochodowy do motocykla i odpalił.
    Zgasiłem, poszedłem podpiąć akumulator z Kawasaki.
    Naładowany, kręcę i nic .
    Zdjąłem fajki ze świec i nie ma iskry mimo ze kręci stopka, centralna też złożona, dźwignię sprzęgła wciskam, patrzyłem też czy w tej puszeczce czarnej pod siedzeniem bezpieczniki są nie spalone, być może trochę na niego popadało, bo deszcz był w tym czasie.
    Gdzie szukać przyczyny i jak?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 22  
    Czyli podpiąłeś drugi akumulator 12V szeregowo?
  • Level 2  
    Tak zdjąłem fajki wlozylem swiece przyłożyłem do masy i nie ma iskry. Nie akumulator podlączyłem ++ -- co gorsza probowalem odpalić na prostowniku zapomnialem o tym napisać i slyszalem ze moglem coś przepalić
  • Level 2  
    Po kolei a nie wiedzialem ze to ma znaczenie
  • Level 26  
    Przepraszam, dopiero spojrzałem w schemat, jednak w tym modelu nie ma to znaczenia - można sprawdzać po kolei, jednak należy pamiętać że trzeba drugi przewod WN zmasować bo inaczej można uszkodzić cewkę. Z tej przyczyny sensowniej jednak sprawdzać dwie od razu