Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Eltrox HurtonEltrox Hurton
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Rejestrator EASYCAM EC-1058L a kamera Hikvision ds-2cd2120f-i = współpraca?

Raffek 22 Oct 2020 20:42 420 3
    Raffek
    Level 12  
    Witajcie, :sm9:
    Posiadam dawno temu założony monitoring po analogu na rejestratorze EASYCAM EC-1058L. :cunning:
    Rejestrator jest na 8 kamer, a podłączonych jest 5 w systemie AHD.
    Trafiła mi się w ręce kamera Hikvision ds-2cd2120f-i - i tak się zastanawiam czy była by możliwość zgrania owej kamery z w.w. rejestratorem?
    Kamera jest widziana oddzielnie w sieci, ale chciałbym żeby była ona widoczna w rejestratorze EasyCam. Niby też po IP jest i rejestrator podobno to umożliwia - Ale... czy można te ustrojstwa ze sobą zegrać?? :?:
    To są konkretnie te urządzenia: :arrow:
    Kamera HikVision
    Rejestrator EasyCam

Ma ktoś jakieś rozwiązanie - może ktoś coś podpowie, co jak z czym połączyć żeby zatrybiło? :)
    Wiem, wiem można nowy, ale chce wykorzystać to co mam - jeśli się da :)
    Owszem można korzystać z urządzeń osobno, aplikacja do EasyCam i do HikVision, lecz nie o to mi chodzi, w rejestratorze jest dysk 2TB i jedna aplikacja do obsługi :) :spoko:
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Eltrox HurtonEltrox Hurton
  • Eltrox HurtonEltrox Hurton
    Raffek
    Level 12  
    Już coś mnie artykuł naprowadził, ale rejestrator wciąż nie widzi kamery. :!:
    W kamerze jest wgrany ostatni najnowszy firmwar'e. :!:
    Dostałem odpowiedź od Hikvision Polska, że w ów kamerze jest cały czas włączony ONVIF i że loginy pokrywają się z loginami ustalonymi w kamerze.
    Po dodaniu jak na screnie1:
    Rejestrator EASYCAM EC-1058L a kamera Hikvision ds-2cd2120f-i = współpraca?
    - Dostaję informacje: błąd połączenia, nie można znaleźć urządzenia.

Jeśli chodzi o kamerę, to ustawienia portów i NATu

Tu co nieco z programu SADP

A tu ustawienia rejestratora:

Próbowałem również z RTSP - lecz odpowiedz z rejestratora była ta sama... :idea:
    Gdzie błąd? :-?
  • Helpful post
    Raffek
    Level 12  
    Już coś mnie artykuł naprowadził, ale rejestrator wciąż nie widzi kamery. :!:
    W kamerze jest wgrany ostatni najnowszy firmwar'e. :!:
    Dostałem odpowiedź od Hikvision Polska, że w ów kamerze jest cały czas włączony ONVIF i że loginy pokrywają się z loginami ustalonymi w kamerze.
    Po dodaniu jak na screnie1:
    - Dostaję informacje: błąd połączenia, nie można znaleźć urządzenia.

Jeśli chodzi o kamerę, to ustawienia portów i NATu

Tu co nieco z programu SADP

A tu ustawienia rejestratora:

Próbowałem również z RTSP - lecz odpowiedz z rejestratora była ta sama... :idea:
    Gdzie błąd? :-?

Dodano po 3 [godziny] 55 [minuty]:

@suworow słusznie podsunął opcje konfigurowania - obcych sobie sprzętów :idea:
    W sumie do całej konfiguracji przypadł do gustu ów post
    Ja w sumie popełniłem błąd, bo w rejestratorze nie szukałem tam gdzie trzeba, a byłem pewien że każdą opcję przeanalizowałem 8-O
    I oczywistym jest, że w ów kamerach Hikvision DS-2CD2120F-I - protokół ONVIF jest z automatu włączony, więc próżne jego szukanie w opcjach konfiguracji kamery, a dane logowania pokrywają się z danymi ustawionymi w kamerze (potwierdzone przez HikVision Polska). :idea:

Reasumując;
    Czy da się połączyć rejestrator EASYCAM EC-1058L z kamerą Hikvision DS-2CD2120F-I? :?:
    TAK! Da się! :!: :spoko: ]Link[/url]

Praise from the moderator suworow:

No to zarobił kolega swojego pierwsze" pomógł" za podanie pełnego rozwiązania problemu. Miło jest widzieć na forum użytkowników, którzy nie tylko przychodzą po informacje, ale też starają się dać coś od siebie. Uzupełniłem poradnik o informację pochodzącą od kolegi dot. tego ze w tym modelu kamery ONVIF załączony jest na stałe. Sam temat dodaję też do wyróżnionych/poradników:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=18715283#18715283
    Na pewno komuś się przyda i nie jeden user postawi jeszcze przy nim plusa