Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

router d-link dsl-g604t + d-link airplus G DWL-G630 problem

szeq 13 Paź 2005 11:04 1170 0
    szeq
    Poziom 10  
    Witam!

Chce polaczyc laptopa z internetem bezprzewodowo.

Sprzet jaki posiadam to: Router D-Link DSL-G604T do ktorego podpiety jest Modem Motorola surfboard SB4200 (internet w Multimedia) i drugi kabel od Routera odchodzacy do karty sieciowej na plycie glownej realteka standard. Wszystko to na stacjonarnym komputerze

urzadzenie odbierajce sygnal w latopie to natomiast chyba cardbus czy jakos tak D-Link DWL-G630. Syganl bezprzewodowy jest ale internetu nie ma

Niestety nie wiem kompletnie jak to skonfigurowac niby rotuer ma IP:192.168.1.1 laptop: 192.168.1.2 i stacjonarny pc: 192.168.1.3. Router widzi obydwa przynajmniej w panelu konfiguracyjnym jak sie wpisze: http://192.168.1.1, ale internetu nie ma ani w jednym ani w drugim komputerze, z internetem lacze sie przez DHCP jakby ktos wiedzial jakto skonfigurowac bylbym wdzieczny. Wydaje mi sie ze pewnie trzeba cos skonfigurowac w ustawieniach routera ale kompletnie nie wiem co, po za tym wszystko po angielksu. Mialem juz kiedys podpietego tego laptopa na kablach do multimedii więc wątpie by to była jakaś blokada od Multimedii i chyba tyle informacji. Komputery oba się widzą można przesyłać miedzy nimi pliki, niestey internetu nie ma ani na jednym ani na drugim. Wiem że multimedia sprawdza mac modemu, bo na różnych kartach sieciowych kablowo internet chodził to wniosek z tego taki ze maca karty sieciowej biora pod uwage.