Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] nie odbiera stacji DTV lub za ma這 ich odbiera

Maciej Ziejewski 22 Nov 2020 21:52 870 23
    Maciej Ziejewski
    Level 8  
    Problem coraz gorszej jako軼i odbioru stacji cyfrowych tv (LED Manta 220Q7 (21,5" 16:9 FHD+1 HDMI 12V/230V)) lub coraz mniejszej ilo軼i odbieranych stacji bez mieszania w ustawieniach Samsung BD-H 8500 lub w og鏊e brak wyszukiwania stacji DTV w Denver DVBT-805 (8" color stereo tv 12V/230V) czy jest pod陰czona oryginalna antena od zestawu czy antena od kabl闚ki. Na razie chodzi mi o wywiad, a potem si zastanowi co mi si op豉ci i na jak napraw si zdecyduj. Og鏊nie ja mam takie podej軼ie, 瞠 jak co si psuje w przeci庵u 1 roku od zakupu tak zwanego "nowego" chyba powinno brzmie "nowego z這mu made in china" to nie op豉ca si tego naprawia, ale je瞠li co ma oko這 30 lat i gra lub wykazuje ch璚i do 篡cia i potrzebuje pomocy, to taki u篡tkownik jak ja (m闚i tylko o tych sztukach co mi si podobaj a nie o wszystkich sztukach) takie cuda techniki ch皻nie przytuli przede wszystkim zabytki polskiej doliny krzemowej Jak Diora, Unitra, Fonica, Zak豉dy Radiowe Kasprzak, Eltra czy Radmor.
    Co do Samsunga wygl康a to tak : Jaki czas temu zmieni貫m ustawienia wy鈍ietlania obrazu, bo za bardzo obraz krzaczy. Po jakim czasie znowu problem z krzaczeniem obrazu, a ponadto przesta wy鈍ietla co nadaj stacje w przewodniku. Antena nie wypad豉. na wyczucie siedzia豉 dobrze, ale po jej jeszcze doci郾i璚iu w gnie寮zie anteny g這wicy tv z powrotem wy鈍ietla program stacji, ale jak odbiera oko這 30 stacji, tak teraz odbiera oko這 7 stacji tylko. I na dodatek te co 豉dnie odbiera niekt鏎e si krzacz co chwil i nie da si tego obejrze. Czy chodzi w nim o oprogramowanie, czy zimne luty w g這wicy tv i uwalon g這wic czy uwalony dekoder mpeg ???. Opr鏂z naprawy tego to obowi您kowo usun望 z niego HDCP.
    Co do Manta tv to podobnie. Im d逝瞠j go mam tym gorzej z wy鈍ietlaniem stacji DTV (te krzaczy, a teraz na antenie kabl闚ki nie odbiera 瘸dnej stacji DTV !!!) i nie wiedzie czemu na antenie kabl闚ki jest gorszy obraz na ATV (analog tv) ni by. Nie zmienia貫m nic w ustawieniach. To ma 2 lata. Gwarancja si sko鎍zy豉 i dupki z samozwa鎍zego "serwisu"nie przyj窸y go na gwarancji do naprawy !!!. Pilot z這m od samego pocz徠ku. Na klawisze w obudowie nie chce reagowa !!!. Mo積a je cisn望 na si喚 i trzyma godzin ten sam klawisz i brak reakcji tego tv na naciskany klawisz !!!. Ponadto to g闚no tv jak nadaj z這郵iwcy g闚no zwane "reklama" nie reaguje na wydawane polecenia od razu tylko z這郵iwie z op騧nieniem !!!. Pr鏏owa貫m z g闚nianym pilotem wszystkiego od zmiany baterii cz窷ciej ni w innych pilotach, wymianie diody nadawczej w pilocie, potem odpad kondensator SMD mi璠zy + a - w pilocie i te si nic nie poprawi這 z dzia豉niem tego pseudo pilota. Zosta scalak w pilocie i to ten scalak jest winny temu, 瞠 pilot to z這m !!!. W tym tv przede wszystkim usun望 op騧nienia wszystkie (za d逝gi czas wy鈍ietlania logo po w陰czeniu zasilania i te opisane wy瞠j) jak r闚nie zwi瘯szenie cz瘰totliwo軼i od鈍ie瘸nia obrazu na samym HDMI do 200 Hz (aby by 豉dny obraz z BluRay 3D). Bo jest jeszcze wi璚ej do naprawy w tym : nie przyjmuje sygna逝 z Audio Video (mjack), z YPbPr (mjack ), nie sprawdzone gniazdo s逝chawkowe i wiesza si przy odtwarzaniu filmy/audio z usb. Czy tu jest uwalone oprogramowanie (pono g闚niany android), czy dekoder mpeg czy g這wica tv??.
    Co do Denver tv. Jak wspomnia貫m bez wzgl璠u na anten nie znajduje 瘸dnej stacji tv ani radiowej. Oprogramowanie przechodzi przez ten proces bez problemu. Na antenie od kabl闚ki na ATV odbiera tylko 6 stacji a Samsung wykry ponad 300 stacji tv i radiowych, a odbiera przed wybrykiem 30 stacji tv bez radiowych. Po oko這 20 minutach ogl康ania stacji tv na nim przy temperaturze obudowy za wy鈍ietlaczem oko這 44 stopnie, a temp zewn皻rznego zasilacza oko這 52 stopnie nie odstraja si od stacji, ani nie by這 瘸dnych zak堯ce. Obraz czysty na 8" z 2 g這郾iczkami zaraz obok wy鈍ietlacza. Co jest przyczyn wymienionych problem闚 i co wg Was si da i op豉ci naprawia ??.
    Robert Stasiak
    Level 12  
    LED Manta 220Q7 tani telewizor,full HD ,po po陰czeni przez HDMI przez dekoder powiem odbiera przyzwoicie.Nie wiem albo si myl albo to jest Azart,przy kabl闚ce na g這wicy DTV powinien odbiera stacj.Nie wiem tylko czy teraz nie by這 zmian w przekazie telewizji cyfrowej,mia造 odbiera na nowszych g這wicach DTV.Nie wiem jak to jest obecnie w kabl闚ce osiedlowej,gdy od lat odbieram Canal+,przez dekoder telewizor dzia豉 jak monitor.Spr鏏owa豚ym pod陰czy go przez najprostszy dekoder,kiedy by造 dobre i tanie Wiwa,kupi i um闚i si ze sprzedaj帷ym 瞠 je瞠li nie b璠zie dzia豉 to mo積a zwr鏂i.Mo積a te kupi w internecie i je瞠li nie b璠zie dzia豉 odes豉 w terminie 14 dni,nic nie t逝macz帷, ustawa konsumencka.
    Maciej Ziejewski
    Level 8  
    sam tv przez oko這 1 rok od zakupu na ustawieniu DTV i ATV odbiera. Na ATV mia troch gorszy obraz (郾ie篡), ale z odleg這軼i ok. 2 m wygl康a這 to nie幢e. W por闚naniu do tamtego obrazu teraz na ATV jest masakra. Na DTV jak z samego tv by pi瘯ny czysty obraz, tak teraz nie ma nic lub obraz sk豉da si z kwadrat闚 ,nachodzi na siebie (dolne p馧 obrazu to poprzednie klatki, a g鏎ne p馧 obrazu to obecne klatki obrazu). Jakby si dekoder wysypa ??. Po pod陰czeniu wspomnianego Samsunga do tego tv po HDMI to obraz z Samsunga wysy豉ny by 篡leta, teraz nie do嗆, 瞠 z 30 odbieranych na Samsungu stacji odbiera mniej wi璚ej tylko 7, to obraz wygl康a podobnie jak opisa貫m przed chwil z Manta tv (tyle, 瞠 wcze郾iej ju w Samsungu zmienia貫m ustawienia obrazu bo ju wcze郾iej by problem z czystym odbiorem stacji tv z Samsunga). Samsunga i Mant mam mniej wi璚ej 2 lata oba kupione nowe. Dzisiaj odpi掖em anten kabl闚ki od Manta i pod陰czy貫m anten Opticum HD-200 i jak na ATV Manta na antenie kabl闚ki by fatalny odbi鏎, tak na HD-200 jest tylko szara kaszka na ekranie. Na DTV Manta te nic nie wy鈍ietla, bo nie wiem po kiego to wy鈍ietla kana 220 (na kt鏎ym wcze郾iej te nic nie wy鈍ietla) zamiast 20, kt鏎ego wy鈍ietla. Mog jutro testerem sygna逝 TV sprawdzi czy ta antena Opticum HD-200 w og鏊e na tym z陰czu co daje.
    Kupi貫m niedawno jeszcze Ferguson Ariva 153 combo i sprawdzi貫m go w Koronowie na antenie szerokopasmowej zewn皻rznej, w kt鏎ej puszce nie by這 symetryzatora. Wska幡ik sygna逝 tv pokaza mi na wtyczce sygna o sile 1,1/10 na nowym koncentryku. W Bydgoszczy tego Fergusona sprawdzi貫m na DVB-C i DVB-T i w obu przypadkach da Ferguson zadowalaj帷y obraz na tej Mancie.

Dodano po 7 [minuty]:

je瞠li te ... zmieni造 co w przekazywanym sygnale tv to maj zafundowa obywatelom teraz odpowiedni sprz皻 do odbioru tego zakodowanego sygna逝, bo ja na przyk豉d nie b璠 kupowa kolejnego nowego tv co rok lub co p馧 roku, bo oni w tv maj swoje widzi mi si i jeszcze im za to p豉ci. A nie tylko ja nie mam kasy by co kilka miesi璚y lub wtedy kiedy nagrzebi kupowa z winy takich kolejny tv za np. 4.000 z. To jest nie ekonomiczne podej軼ie !!!.
    Robert Stasiak
    Level 12  
    Dzie dobry!
    W jakiej sieci kablowej ma Pan sygna ,jaki jest model dekodera ,do kt鏎ego pod陰czany jest telewizor ,w jakiej wysoko軼i p豉cony jest abonament ,nie chodzi o kwot tylko pakiet du篡 ,ma造 czy 鈔edni nie jest ze Skarb闚ki .Co do odtwarzacza blu-ray Samsung BD-H 8500 " Funkcja skalowania do rozdzielczo軼i UHD poprawia jako嗆 obrazu z dowolnego 廝鏚豉 • Szersza gama kodek闚 zapewnia dost瘼 do r騜norodnej tre軼i • Zapoznaj si z nowym wymiarem rozrywki 3D w Full HD • Korzystaj z multimedi闚 zapisanych w pami璚i USB lub na zewn皻rznym dysku twardym" to ciekawe dlaczego nie odbiera sygna逝?
    "Procesor obrazu Samsung UHD pozwala ogl康a r騜norodn tre嗆 w jako軼i zbli穎nej do UHD, nawet je郵i obraz nie pochodzi ze 廝鏚豉 UHD. Innowacyjna technologia przetwarzania firmy Samsung poprawia jako嗆 obrazu podczas ogl康ania program闚 i film闚 oraz film闚 z wypo篡czalni VOD i nie tylko. Technologia ta nie tylko przetwarza obraz ze 廝鏚e UHD w doskona貫j rozdzielczo軼i 4 tys., lecz r闚nie dokonuje konwersji zawarto軼i w ni窺zej rozdzielczo軼i, zapewniaj帷 jako嗆 zbli穎n do standardu Ultra High Definition."

PS.Nie wa積e niech Pan odpowie na pytania dotycz帷e kabl闚ki,je郵i mog to pomog.
    Maciej Ziejewski
    Level 8  
    Dzie dobry.
    Z mi陰 ch璚i odpowiem. Wspomniany tv manta ma wbudowany dekoder. Mo積a prze陰cza mi璠zy Digital tv a Analog tv. Ten Samsung BD-H 8500 ma r闚nie wbudowan g這wic tv i do niego idzie antena, a Samsung z tv Manta po陰czony jest przed逝瘸czem antenowym. Nie mam 瘸dnych zewn皻rznych dekoder闚 podpi皻ych do tv i Samsunga. Sygna idzie z UPC (kabl闚ka w Bydgoszcz w woj. Kujawsko-Pomorskim). Umowa nie na mnie, wi璚 nie wiem, ale chyba najmniejszy pakiet. Pomy郵a貫m, 瞠 dobry b璠zie do zobrazowania ten schemat. Samsung chyba ma opcj skalowania do UHD, ale ja z niej nie korzystam skoro tv do kt鏎ego jest pod陰czony obs逝guje max Full HD. Na p造tach DVD jest max rozdzielczo嗆 obrazu HD, na BlueRay jest Full HD.W przypadku tego tv Manta co wspomnia貫m to zwi瘯szy cz瘰totliwo嗆 od鈍ie瘸nia ekranu po HDMI, aby by 豉dny obraz po HDMi ogl康aj帷 filmy na tym BluRay Samsung zapisane w 3D. Tylko ta Manta z 4 tv w domu wy鈍ietla filmy z BluRay 3D, tyle 瞠 dziwny obraz jest, a przy pozosta造ch tv wy鈍ietla komunikat po w這瞠niu p造ty BluRay 3D, 瞠 telewizor nie kompatybilny czy jako tak. Ja nie napisa貫m, 瞠 nie odbiera, tylko 瞠 odbiera znacznie mniej stacji ni odbiera, a do tego na niekt鏎ych jest fatalny obraz, a by czysty.
    Co do rozdzielczo軼i UHD czy skalowania to powinna by opcja taka, ale ja nigdy nie ustawia貫m opcji skalowania UHD czy UHD. Dost瘼u do vod itp z Samsunga nie mam. Nie zgodzi貫m si podczas konfiguracji na za這瞠nie konta w Samsung i dost瘼 do vod闚 itp. Nie ma te opcji zdalnej pomocy, bo na to si te nie zgodzi貫m. Po drugie do tych vod闚 i pomocy to jak sie nie myl potrzeba si pod陰czy do routera z internetem, a ja nie pod陰czy貫m do Samsunga kabla RJ 45.
    Pozdrawiam Maciej.
    Robert Stasiak
    Level 12  
    Dzie dobry!
    Panie Macieju Ziejewski tego rysunku wynika 瞠 ma Pan sygna analogowy z rozdzielacza ,czyli mo積a ogl康a tylko programy analogowe ,a nie cyfrowe .Najlepsze rozwi您anie to skontaktowanie si z UPC i rozmowa o dekoderze ,czy w Pana ofercie jest wliczony dekoder czy b璠zie pan musia p豉ci za dodatkowo za dzier瘸w .W przypadku dekodera pod陰czamy przez hdmi dekoder z telewizorem,i przez drugie wej軼ie hdmi w telewizorze odtwarzacz Samsung, wszystko dzia豉 sprawnie i przyjemnie.Numer infolinii UPC 813 813 813.Je瞠li b璠zie drogo to s dwa wyj軼ia zmieni operatora kabl闚ki,lub za這篡 anten na telewizj cyfrow naziemn.W bloku lub kamienicy potrzebna jest zgoda administratora budynku.
    PS.Pozdrawiam
    Maciej Ziejewski
    Level 8  
    Witam Panie Robercie.
    Szczerze nie wiem jaki sygna tu idzie. Nie wiem jakie stacje odbiera Samsung czy analog czy DVB-T czy DVB-C. Wiem,瞠 odbiera oko這 30 i by豉 豉dna jako嗆 tak samo jak na tej Mancie dtv te by豉 bardzo dobra jako嗆. A teraz lipa. Te 2 strza趾i na rysunku przy ant out prowadz jedna do dekodera do tv w innym pokoju pod陰czonego tak jak pan opisa, a 2 strza趾a do routera z akces pointem w innym pokoju. Nie rysowa貫m tego, by nie zrobi rysunku mniej czytelnym. Bo interesuje nas tylko to po陰czenie, kt鏎e pokaza貫m. To po陰czenie nie by這 zmieniane od lat. To prosz mi powiedzie dlaczego mo積a by這 ogl康a tak kana造 w tv po prze陰czeniu na dtv, bo na atv to logiczne. Bo w豉郾ie tego nie rozumiem. Wcze郾iej mo積a by這, a teraz nie. Albo znikn窸y, albo fatalna jako嗆. Dlatego napisa貫m tu pro軸 o pomoc. Czy telewizja co popieprzy豉 czy u mnie si co zepsu這 ???. Ta Manta ma 1x HDMI. Samsung i ten pc z kt鏎ego pisz s pod陰czone do tego HDMI przez rozdzielacz HDMI. A czemu po pod陰czeniu anteny pokojowej Opticum HD-200 te na 3-ch tv nie widzia貫m nic opr鏂z kaszki na ekranie i szumu w g這郾ikach tak na atv jak na dtv??. Przecie ten Opticum producent si chwali, 瞠 jest do DVB-T/DVB-T2 ??.
    pozdrawiam Maciej.

Dodano po 6 [minuty]:

No i bardzo mnie interesuje czy mo積a zwi瘯szy cz瘰totliwo嗆 od鈍ie瘸nia ekranu w tej Manta. Matryca ledowa o rozdzielczo軼i FHD. Wystarczy, aby to dzia豉這 tylko z Hdmi, bo ten tv wy鈍ietla obraz z odtwarzanego filmu z blue ray 3D.
    Robert Stasiak
    Level 12  
    Dobry Wiecz鏎.
    Z tego co wida na rysunku to albo jest co z rozdzielaczem UPC lub na switchu rozdzielaczu HDMI.Odno郾ie telewizora Manta 22Q7 odbiera w najwi瘯szej rozdzielczo軼i 1920x1080 (Full DH),nie odbiera technologii 3D.Na wyj軼iu hdmi odtwarzacza Blu Ray Samsung BD-H8500 jest odtwarzane 720 p,1080 i oraz 1080p maksymalnie.Z t anten pokojow to s to chwyty marketnigowe,jakby tak by這 to wszyscy kupowaliby anteny pokojowe,a nie zewn皻rzne.Przecie sprzedaj帷y tego nie sprawdza tylko tak jest napisane na opakowaniu,w wi瘯szo軼i.Co do ilo軼i odbieranych kana堯w to trzeba skontaktowa si dzia貫m technicznym kabl闚ki.
    Pozdrawiam!
    Maciej Ziejewski
    Level 8  
    Witam Panie Robercie.
    Dzi瘯uj za info. W najbli窺zym czasie mog sprawdzi bez rozdzielacza HDMI, a je瞠li chodzi o rozdzielacz upc to nie mog da 瘸dnej gwarancji, czy mi co z tego pozytywnego wyniknie.
    Ja wiem, 瞠 jest w opisie tego tv Manta napisane, 瞠 nie obs逝guje technologi 3D, a z tego co widz to obs逝guje technologi 3D z tego BluRay 3D Samsung. Tyle, 瞠 nie jest do ko鎍a czysty obraz na tym tv podczas wy鈍ietlania filmu z BluRay 3D. G鏎na po這wa obrazu to kolorowa kaszka, ale idzie dojrze mimo niej co jest na p造cie zapisane, a dolna po這wa obrazu to prawid這wy czysty obraz z BluRay 3D.
    Robert Stasiak
    Level 12  
    Dzie dobry.
    Odno郾ie cz瘰totliwo軼i od鈍ie瘸nia to mia豉 ona istotne znaczenie przy telewizorach kineskopowych , r騜nica pomi璠zy 50Hz a 100Hz by豉 bardzo widoczna .W telewizorach LCD( LED,QLED,TN,IPS) nie ma tak istotnego znaczenia gdy piksele s sterowane nie zale積ie .Telewizory LCD wy鈍ietlaj obraz optymalny tylko w jednej rozdzielczo軼i ,pozosta貫 s uzyskiwane w trybie interpolowania (skalowania) ,generowaniu pikseli na podstawie s御iednich pikseli ,rozmyciu obrazu .Najbardziej istotne s jasno嗆 i kontrast, czas reakcji matrycy, k徠y widzenia.
    Pozdrawiam Panie Macieju.
    Maciej Ziejewski
    Level 8  
    Witam Panie Robercie.
    Z tego co wiem ta Manta to matryca LED. To tak ju z czystej ciekawo軼i zapytam co jest przyczyn takiego jak opisa貫m wy鈍ietlania na tym tv obrazu z film闚 BlueRay 3D ??. Podzia poziomy obrazu cz窷 obrazu taka jak by powinna a cz窷 z kaszk kolorow ??. Da si ten obraz z tych film闚 poprawi na tym tv, aby ca造 by bez kaszki ??.
    Pozdrawiam Maciej.
    Robert Stasiak
    Level 12  
    Witam Panie Macieju!
    Telewizor Manta 22Q7 nie odbiera 3D,w zwi您ku z tym mo瞠 tak wy鈍ietla ,tego nie wiem bo nigdy nie widzia貫m tak dobrego odtwarzacza BluRay,kt鏎y ma tyle funkcji i tyle mo磧iwo軼i ,naprawd dobry.Odno郾ie sprawdzenia telewizora i odtwarzacza to najpro軼iej i嗆 do s御iada lub jeszcze lepiej s御iadki i pod豉czy kabel sygna這wy do dekodera i przez niego telewizor s御iada,a p騧niej bezpo鈔ednio do kabla sygna這wego telewizor Manta i ma pan dwie rzeczy sprawdzone.Bez ingerencji w sprz皻 i potrzeby kontaktowania si z pomoc techniczn kabl闚ki.
    Pozdrawiam Robert.
    Maciej Ziejewski
    Level 8  
    Witam Panie Robercie. :)
    Sprawdzi貫m dzisiaj rozdzielacz HDMI i powiem tak. Je瞠li jest r騜nica w podpi璚iu bezpo鈔ednio ten Samsung i ta Manta po HDMI, a po鈔ednio przez rozdzielacz w obrazie to jest to r騜nica minimalna. Na tej stacji, kt鏎 poprawnie wy鈍ietla ten Samsung patrzy貫m to obraz wysy豉ny i wy鈍ietlany jest "krystalicznie" czysty, czyli je瞠li podzieli wg jako軼i wy鈍ietlanego obrazu mi璠zy Digital tv i analog tv, to ten Samsung odbiera cyfrow tv naziemn DVB-C i DVB-T(?). Ale odbiera tyle samo stacji bez rozdzielacza co z rozdzielaczem. Tak瞠 wyeliminowa豚ym rozdzielacz jako przyczyn wy鈍ietlania lipnego obrazu lub brak wy鈍ietlania stacji, kt鏎e wcze郾iej wy鈍ietla.
    Przyznam, 瞠 bardzo kusz帷y Pana pomys, aby odwiedzi nie s御iada a s御iadk. Drzwi naprzeciw mieszka m這da, bardzo atrakcyjna s御iadka, niestety ma m篹a. Wi璚 bym musia trafi wtedy, kiedy jej m篹a nie ma w domu :). Jej m捫 zna mnie od dawna. Ona mnie lubi i mi ufa, ale czy w okresie tej epidemii/pandemii b璠zie taka ch皻na, 瞠by mnie do domu swojego wpu軼i tego nie wiem. Najpierw na temat tego sprawdzenia z ni pogadam. Jak si zgodzi, to nast瘼nie ustalimy termin, kiedy do niej przyjd ze sprz皻em oczywi軼ie.
    Pozdrawiam Maciej.
    Robert Stasiak
    Level 12  
    Dobry wiecz鏎!
    Mo積a upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu,ale ma Pan racj Pandemia,kiedy si to sko鎍zy?
    Maciej Ziejewski
    Level 8  
    ja jestem z tych ostro積ych :)
    Robert Stasiak
    Level 12  
    Ja te po pozdrawiam, 篡cz powodzenia w rozwi您aniu problemu.
    Maciej Ziejewski
    Level 8  
    Przynajmniej mamy mniej k這pot闚 :) .
    Nie b璠 naciska na s御iadk, tylko przy okazji to za豉twi, by nie zacz窸a kombinowa za du穎.
    Hmmm dodam tak odno郾ie Samsunga. Nic nie zmienia貫m i jakim cudem przez kilka dni nagle na tym kanale na kt鏎ego jako嗆 wy鈍ietlania narzeka貫m nagle si poprawi這 i obraz z d德i瘯iem by taki jak mia by -> czysty. Oczywi軼ie w zamian nie chcia si wy陰czy z pilota, tylko po wyci庵ni璚iu wtyczki zasilaj帷ej z gniazda 230V si wy陰czy. Po oko這 7 dniach nadal z tego kana逝 jest czysty obraz i d德i瘯, czasami na kr鏒k chwil tylko w r騜nych miejscach ekranu pojawiaj si kwadraty i po chwili znikaj. Ale nie wy鈍ietla nadal tylu stacji ile wy鈍ietla ... . Chcia豚ym si dowiedzie co i jak jeszcze z :

HDCP jak to niechciane g... usun望. Kupi貫m ten sprz皻 bo mi si podoba造 jego mo磧iwo軼i i na tamt chwil dla mnie nowo嗆 -> BlueRay 3D (samego BlueRay bym nie bra), ale na to g... HDCP przy zakupie zgody nie wyrazi貫m. Skoro producent zrobi u篡tkownikowi na z這嗆 nawet nie przeprowadzaj帷 瘸dnych ankiet czy u篡tkownik na to si zgadza czy nie w momencie wprowadzenia tego do obrotu czyli w 2000 roku to nale篡 to usun望 z urz康zenia, tym bardziej, 瞠 od momentu zakupu urz康zenia ja jestem jego w豉軼icielem i mog z nim zrobi co chc. Z tego co si dowiedzia貫m to to HDCP jest zorganizowane za pomoc elektroniki, nie programowo, wi璚 wystarczy odlutowa chocia po jednej z n騜ek z uk豉du tych element闚, kt鏎e s odpowiedzialne za blokad kopiowania. W instrukcji jest, 瞠 ten Samsung ma mo磧iwo嗆 kopiowania z dysku chyba na SD, a ja tej opcji nie widz zapewne przez to g闚no HDCP.
    nomudrek
    Level 36  
    HDCP nie jest wprowadzone na z這嗆 u篡tkownikom tylko dla ochrony przed kopiowaniem oraz zabezpieczenia zysk闚 r騜nych organizacji tw鏎c闚 i artyst闚 jak nasz ZAIKS.
    Denver DVBT-805 to stary sprz皻 na Amazonie by dost瘼ny w 2006 roku wi璚 nie odbierze dzisiejszych emisji bo odbiera W MPEG-2 a nasze telewizje nadaj w MPEG-4.
    Maciej Ziejewski
    Level 8  
    odp nomudrek :
    No w豉郾ie. Tacy jak Samsung itp dbaj o interesy swoje i innych, kt鏎e zwyk貫go u篡tkownika nie interesuj i nie obchodz. A o interesy u篡tkownika ko鎍owego powinni dba, bo nikt inny jak u篡tkownik ko鎍owy ich nie karmi. Ale pomijaj帷 t z這郵iwo嗆 interesuje mnie usuni璚ie HDCP z mojego urz康zenia, bo mnie zyski innych firm nie interesuj, tak jak inne firmy nie interesuj si moimi zyskami. B喚dne ko這 si zamyka.
    Dodam, 瞠 nie jestem zadowolony z jako軼i obrazu z d德i瘯iem w przypadku film闚 "oryginalnych". Jak jest dobrej jako軼i obraz to d德i瘯 jest nie do przyj璚ia. Nigdy nie jest dobrze jedno i drugie je瞠li chodzi o zakupione p造ty z "oryginalnym filmem". W takim wypadku ka盥y film skrytykuj negatywnie. Przez to nie mog w filmie poprawi d德i瘯u i dlatego bior to usuni璚ie tego HDCP na siebie. Zgodnie z prawem mog sobie zrobi kopie bezpiecze雟twa zakupionego orygina逝, a to HDCP z這郵iwie mi to blokuje, wi璚 to HDCP jest nie legalne i nie zgodne z prawem.

Co do tego Denver Tv. Dzi瘯i Panu w ko鎍u si wyja郾i這 dlaczego nie odbiera stacji tv. To zapytam tak. Czy jest taki modu lub czy mog go sobie sam z這篡 wpinaj帷 go mi璠zy anten tv a gniazdo antenowe w tym tv, 瞠by odebra sygna zakodowany w MPEG-4, zdekodowa go i ponownie zakodowa na wyj軼iu w MPEG-2, by nie ingerowa w elektronik tv.
    Maciej Ziejewski
    Level 8  
    no i sprawdzi u s御iadki si nie uda na jej antenie.
    Zapytam tu, czy kto wie jak do Samsung-a tego wgra ca貫 oprogramowanie od nowa najlepiej z poprawkami. To co ostatnio ten samsung odwala to katastrofa. Na tej cz瘰totliwo軼i, gdzie do tej pory by dobry odbi鏎 krzaczy tak jak narzeka貫m na odbi鏎 innej stacji lub po w陰czeniu jednej stacji wy鈍ietla inn stacj i to kilka klatek w p皻li. Lub czasami wy鈍ietla obraz na stacji tv, a d德i瘯u nie s造cha. Bywa te, ze wida tylko krzaki i pomo瞠 dopiero 4 lub 5 reset (wyci庵ni璚ie wtyczki zasilaj帷ej z gniazdka 230V) !!!.
    nomudrek
    Level 36  
    W przypadku telewizora Denver mo積a spr鏏owa kupi modu CI konwertera MPEG-4 na MPEG-2 DVB-T jest to modu wk豉dany do czytnika CI dla kana堯w kodowanych ale czy b璠zie to dzia豉 nie wiem.
    https://sklep.rabacik.pl/tunery-cyfrowe/281-modul-neotion-tv-mpeg-4-.html
    http://pomar.pl/karta-ci
    https://sklep-elektronik.pl/tunery-telewizji-...-naziemnej-mpeg-4-mpeg-2-tv-neotion-4238.html
    Lista modeli tv, z kt鏎ymi modu wsp馧pracuje i nie wsp馧pracuje na dole strony.
    https://dvbsklep.pl/pl/p/Modul-dostepu-CI-MPEG4-Neotion-NP4-/76
    Maciej Ziejewski
    Level 8  
    odp nomudrek . Dzi瘯uj za wiadomo嗆.
    Maciej Ziejewski
    Level 8  
    No to problem zwi您any z odbieraniem ju tylko 1 stacji rozwi您any. Serwisant upc przyszed, poczy軼i w rozdzielaczu, wymieni 1 lub 2 wtyczki antenowe na kablu do Samsunga. Teraz wtyczka jest zaci郾i皻a nie skr璚ana. Mam nadziej, 瞠 potrzyma dobrze znacznie d逝瞠j ni ta skr璚ana. Po skanowaniu znalaz du穎 stacji i z powrotem du穎 ich wy鈍ietla. Obraz jest OK. Wymieni dekoder w pokoju i od tego czasu na pocz徠ku odcina這 po wy陰czeniu dekodera internet, jak r闚nie przez Samsunga u mnie regularnie x razy dziennie znika obraz z d德i瘯iem lub sam d德i瘯 na oko這 4 sekundy. Dzisiaj 27.01 upc grzeba這 na klatce w swojej skrzynce, ale problem znikania obrazu z d德i瘯iem nie znikn掖. Przyjd zrobi jedno spieprz drugie. Jak si u nich zamawia dekoder z nagrywark to ma by sam dekoder z nagrywark, a nie jeszcze ze sterownikiem. Tak to jest z upc !!.
    Maciej Ziejewski
    Level 8  
    Problem ze znikaniem obrazu na jedynym wyj軼iu HDMI Samsung-a BD-h8500 nie rozwi您any. Pr鏏owa貫m z r騜nymi pod陰czeniami wyj軼ia tego Samsunga z wej軼iem tv. Ka盥e pod陰czenie po oko這 8h przesy豉nia sygna逝. I teraz dodatkowo jest nie tylko z tv, ale i z HDD i karty sd pod陰czanej przez USB te taki sam efekt - znika obraz z d德i瘯iem na oko這 4 sekundy i potem wraca. Jak samsungowi odwali to z這郵iwie nie raz na 45 minut a co 3 co 4 sekundy znika obraz z d德i瘯iem. Wtedy tylko wyci庵n望 jego wtyczk zasilaj帷 z gniazdka i czas mi璠zy znikaniem d德i瘯u z obrazem z powrotem wyd逝瘸 si do oko這 45 min. Taka sytuacja jest uj皻a w instrukcji serwisowej tego Samsunga, wi璚 win za znikanie obrazu i d德i瘯u zwalam na tego Samsunga. Za陰czam schemat diagnozy d德i瘯u i obrazu w tym Samsungu. Idziemy wg wskaza do pozycji w obu przypadkach, gdzie w t逝maczeniu na polski jest napisane -> wymie p造t g堯wn. I tu pytanie czy kto z Was widzi ta雟zy spos鏏 naprawienia samsunga ni wymiana p造ty g堯wnej w serwisie ??.