Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Texa PolandTexa Poland
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LAGUNA II - czujniki ci¶nienia powietrza w kołach

14 Oct 2005 21:06 56650 38
  • Level 10  
    mam problem , ponieważ mam czujniki ci¶nienia w kołach i zmieniłem koła na zimowe , założyłem koła bez czujników i na wy¶wietlaczu pokazuje bł±d , czy muszę jechać do serwisu żeby przeł±czyć w tryb bez czujników , czy można samemu co¶ zrobić żeby nie ¶wieciło
  • Texa PolandTexa Poland
  • User under supervision
    Żeby to zrobić potrzebny jest CLIP. Możesz podjechać do serwisu albo do kogo¶ kto posiada CLIPa. Wyprogramowanie czujników zajmuje ok 2 min.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Level 19  
    moze zajsc taka sytuacja ze zostaly zamienione miescami kola
    na felgach powinny byc male literki opisujace umiejscowienie odpowiedniego kola
  • Level 17  
    Jedynie zrobisz to w serwisie Clipem. Trzeba wlaczyc tryb "Bez kontroli cisnienia w ogumieniu" Koszt w serwisie ok 30 zl.
    Pozdrawiam
  • User under supervision
    ADI_Si wrote:
    moze zajsc taka sytuacja ze zostaly zamienione miescami kola
    na felgach powinny byc male literki opisujace umiejscowienie odpowiedniego kola

Jeżeli zamienisz koła miejscami to system będzie działał dalej tylko będzie pokazywał ci¶nienia zamienionych kół. Często jest tak że gumiarze zamieni± przód z tyłem bo jest różnica w wysoko¶ci bieżników a system pokazuje ci¶nienie kół tylnych z przodu i na odwrót.
  • Level 11  
    koszt podł±czenia do kompa w serwisie to nie 30 tylko 90 zł

Dodano po 16 [sekundy]:

koszt podł±czenia do kompa w serwisie to nie 30 tylko 90 zł
  • Level 15  
    robi to również z powodzeniem KTS, i CDIF/2...sprawdzałem.!
  • User under supervision
    Co za reflex! Tylko 2 lata....
  • Level 17  
    2 lata temu było 30 a nie 90.
    Przecież od tego czasu wszystko podrożało.
    Pozdrawiam.
  • Level 12  
    podobno po pewnym czasie czujnik cisnienia sam przechodzi w tryb uspienia, tak samo jak zalozymy z powrotem opony z czujnikami po pewnym czasie wraca do normy
  • Level 19  
    Mam podobny problem z czujnikami w lagunie II. Chciałem je całkiem wyprogramować ale nie wiem jak za pomoc± Clipa to zrobić. Nie widzę nigdzie takiej opcji do wył±czenia. Czy kto¶ się orientuje gdzie to wył±czyć?
  • Level 15  
    Odkopie. Czy Launch X431 tez sobie z tym poradzi?
  • Level 9  
    Czujniki według mnie s± spraw± beznadziejn± , ponieważ producenci ustawiaj± zbyt mał± tolerancję na czujnikach. Mam czujniki w swojej Audi i wystarczy że cisnienie spadnie o 0,1 i komputer nie pozwala kontynuować jazdy
  • Level 17  
    Launch sobie poradzi i można wkodować 2 komplety opon.

Inny problem to baterie w nich.
  • Level 30  
    mega macs wyłancza czujniki całkowicie i bezproblemow pozdr
  • Level 15  
    DJTiesto wrote:
    Launch sobie poradzi i można wkodować 2 komplety opon.

Inny problem to baterie w nich.

Ale chodzi mi o wylaczenie tego ustrojstwa. Da rade?
  • Level 15  
    Dzieki. Wiec pozostaje tylko Clip?
  • Level 30  
    jak nieda się jak da się wył±czyc
  • User removed account  
  • Level 30  
    chyba zakończmy temat bo już było dużo na ten temat
  • Level 17  
    Mam laczka i nie ma opcji wyłaczenia.
    Go¶ciom najczę¶ciej siada bateria albo niszcz± czujki przy zmianie opon.
  • Level 32  
    szumi81 wrote:
    Czujniki według mnie s± spraw± beznadziejn± , ponieważ producenci ustawiaj± zbyt mał± tolerancję na czujnikach. Mam czujniki w swojej Audi i wystarczy że cisnienie spadnie o 0,1 i komputer nie pozwala kontynuować jazdy

Audi z czujnikami ci¶nienia w kołach ? to dla mnie jaka¶ nowo¶ć :-)
    chyba że znów co¶ przespałem :-)
  • Level 30  
    wojtekryba ale że¶ wyskoczył jak filip z konopi haha oczywi¶cie żartuje ale o audi to nikt słowa nie napisał w tym temacie to chyba ten długi wekend normalnie temat rzeka rozwija się pozdr
  • Level 17  
    Bo tylko prawdziwe samochody maj± taki wypas. :)
    Żadne landryny polkich dróg i warsztatów.
  • Level 32  
    melas wrote:
    wojtekryba ale że¶ wyskoczył jak filip z konopi haha oczywi¶cie żartuje ale o audi to nikt słowa nie napisał w tym temacie to chyba ten długi wekend normalnie temat rzeka rozwija się pozdr

jak to nie napisał ?? przeczytaj mój cytat niejakiego szumi 81
  • Level 17  
    A8 Pheaton me¶ki też maj± czujki ale inne niż peugeot renault.
  • Level 29  
    wojtekryba wrote:
    szumi81 wrote:

Audi z czujnikami ci¶nienia w kołach ? to dla mnie jaka¶ nowo¶ć :-)
    chyba że znów co¶ przespałem :-)

Chyba przespałe¶, ma też VW Skoda Seat Mercedes, z tym że koncern VAG stosuje też tańszy system wykorzystuj±cy ABS. Zobacz np to:
    http://www.autodatapubs.com/products/tpm/documents/AudiTPMSsample_000.pdf
  • Level 13  
    clipem możesz wył±czyć poprzez zmianę konfiguracji modułu zespolonego - BEZ FUNKCJI SSPP ,w 2012 każdy nowy samochód będzie wyposażony zarz±dzeniem komisji europejskiej w system monitorowania ci¶nienia w oponach