Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Onion Tau - niedroga kamera 3D / LIDAR z głębią 3D

ghost666 21 Dec 2020 12:20 642 0
 • Onion Tau - niedroga kamera 3D / LIDAR z głębią 3D
  Firma Onion jest lepiej znana ze swoich płytek Omega IoT z OpenWrt, ale firma wymyśliła teraz zupełnie inny produkt: kamerę głębi Onion Tau 3D wyposażoną w czujnik LIDARowy o rozdzielczości 160 × 60.

  Urządzenie podłącza się jak kamera internetowa USB do komputera, ale zamiast przesyłać standardowe obrazy, kamera generuje dane na temat głębi 3D, które można wykorzystać do wykrywania i śledzenia poruszających się obiektów oraz do i integracji z innymi aplikacjami wykorzystującymi mapowanie środowiska, takie jak systemy SLAM (jednoczesna lokalizacja i mapowanie).

  Specyfikację LIDARu Onion Tau (TA-L10):

  * Technologia pomiaru głębi - LIDAR z systemem pomiaru czasu przelotu
  * Wyjście strumienia głębi - 160 x 60 przy 30 fps
  * Zakres głębokości - od 0,1 do 4,5 metra
  * Pole widzenia - 81˚ x 30 °
  * Obraz z kamery 2D w skali szarości wysłany z danymi mapy głębi 3D
  * Interfejs hosta - port USB typu C.
  * Wymiary - 90 mm x 41 mm x 20 mm; 4 x otwory montażowe M3

  Dostęp do danych z kamery Onion Tau można uzyskać za pośrednictwem aplikacji internetowej Tau Studio lub interfejsu API do Pythona, zgodnego z OpenCV, z których oba są open-source z kodem opublikowanym na Githubie w repozytoriach TauLidarServer i TauLidarCamera. Szczegółowa dokumentacja została udostępniona przez producent.

  Onion Tau - niedroga kamera 3D / LIDAR z głębią 3D


  Kamera Onion Tau LIDAR właśnie wystartowała na Crowd Supply z celem finansowania w wysokości 10 tysięcy dolarów. Jest jeden poziom dofinansowania - 179 dolarów, który obejmuje jeden moduł. Koszt wysyłki do USA wynosi 8 dolarów. Wspierający powinni spodziewać się dostarczenia modułów pod koniec maja 2021 roku.

  Nie jest to pierwsza kamera głębi 3D oparta na czujniku LIDARowym, jaka dostępna jest na rynku. Firma Onion udostępniła tabelę porównawczą z innymi modelami, takimi jak Intel RealSense L515 lub Seeed Studio DepthEye 3D, pokazującą rozdzielczość, zasięg i inne funkcje każdego modelu.  Źródło: https://www.cnx-software.com/2020/12/18/onion-tau-affordable-3d-depth-lidar-camera/

  Cool! Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10183 posts with rating 8453, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • CSICSI