Dzień dobry,
Potrzebuje pomocy, w jaki sposób podłączyć Melodię do komputera aby móc przegrywać z taśm do WAV. Magnetofon został fabrycznie przerobiony z "bananów" na Din 5 jednak chyba są jakieś inne okablowania niż współczesne i po podłączeniu nie działa. Chciałem podłączyć za transformatorem głośnikowym pod gniazdo mikrofon w komputerze ale nie wiem czy nic się nie uszkodzi (po obu stronach).
PS - tak, wiem, mogłem kupić coś "nowszego" do przegrywania - ale niestety odpowiedź jest jedna - nie. Mam bardzo dużo taśm radiowych z lat 50 na 76 cm/s i tylko Melodię da się przerobić na tak ogromną prędkość przesuwu (grubsza rolka napędowa z koła zamachowego).
Z góry dziękuję za pomoc.
Potrzebuje pomocy, w jaki sposób podłączyć Melodię do komputera aby móc przegrywać z taśm do WAV. Magnetofon został fabrycznie przerobiony z "bananów" na Din 5 jednak chyba są jakieś inne okablowania niż współczesne i po podłączeniu nie działa. Chciałem podłączyć za transformatorem głośnikowym pod gniazdo mikrofon w komputerze ale nie wiem czy nic się nie uszkodzi (po obu stronach).
PS - tak, wiem, mogłem kupić coś "nowszego" do przegrywania - ale niestety odpowiedź jest jedna - nie. Mam bardzo dużo taśm radiowych z lat 50 na 76 cm/s i tylko Melodię da się przerobić na tak ogromną prędkość przesuwu (grubsza rolka napędowa z koła zamachowego).
Z góry dziękuję za pomoc.