Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

dekoder evobox - zawiesza się obraz i dźwięk

fixmax 29 Dec 2020 20:49 5934 4
Computer Controls
    fixmax
    Level 2  
    Witajcie
    Jakiś czas temu zmieniłem dekoder na evobox , kilka dni było super, szybki, przyzwoita jakość obrazu, jednym słowem całkiem fajny sprzęt, byłem zadowolony.
    Po kilku dniach zaczęły się problemy przy zmianie kanałów, program się zmieniał a opis jakby nie nadążał, przy przeszukiwaniu kanałów żeby zobaczyć ,,co grają ,, bardzo uciążliwe, jedyny sposób to powolne przełączanie programów.
    Kolejny problem który się pojawił jest bardziej ,,upierdliwy,, program się zawiesza, jest czarny ekran, dźwięk znika, po kilku- kilkunastu sekundach wraca. Taki stan jest cały czas i na różnych programach.
    Sprawdziłem jakość sygnału na TVN hd i na BBC brit
    tvn
    siła 93%
    jakość 69%
    snr. 13.4 db

bbc
    siła. 92%
    jakość 63%
    snr 12.2 db

Poradźcie coś bo nie wiem gdzie szukać przyczyny.
    Tależ bodajże 80cm ,sygnał znika dopiero przy sporej ulewie, konwerter jakiś uniwersalny, instalacja ma 4 lata, na poprzednim dekoderze polsatu nic się nie działo.
    Sygnału nic nie zasłania, moim podejrzanym jest dekoder. Gdzieś na forum czytałem o podobnym problemie.
    Wszelkie sugestie mile widziane.
  • Computer Controls
    robert73-6
    Level 17  
    Kolego nic w tym temacie nie zrobisz, ja też miałem to samo z Evoboxem HD a antenę mam 110. To jest wina tylko i wyłącznie dekodera i oprogramowania do niego. Wymieniałem dekoder 4 razy i na każdym to samo. Składałem reklamację i nic to nie dało bo zgonili winę na instalację antenową, szkoda nerwów na nich, raz problem naprawią aktualizacją dekodera a następną zepsują to co było dobre. Tak więc zostało ci czekać do następnej aktualizacji oprogramowania albo do końca umowy, bo nie wymienisz evoboxa na wersję HD 55.. itp to tylko przy przedłużeniu umowy lub aneksie.
  • Computer Controls
    fixmax
    Level 2  
    To mnie pocieszyłeś, zwłaszcza tymi 4 wymianami, czyli wniosek że wszystkie są takie? Skoro tak to powinni mieć mnóstwo reklamacji, bo nie uwierzę że nikomu to nie przeszkadza...
    Zadzwonię tam jutro zobaczymy co powiedzą.
    Ptug
    Level 9  
    Najlepiej złuż reklamacje.
    Albo technika który wymieni dekoder.
    Chyba moduł CAM.
    Pozdrawiam.

Dodano po 1 [minuty]:

Chodziło mi o to że alternatywą jest moduł CAM.