Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez 1,6 GLI na gazie '96 jak ominąc odcięcie paliwa

18 Paź 2005 00:50 1385 12
  • Poziom 13  
    Mam poloneza i ostatnio gdy jechalem na trasie docisnąłem go prawie do 150km\h (jeszcze przy dużym obciążeniu) i zaświeciła się kontrolka "CHECK ENGINE',wydaje mi się,że to odcięcie paliwa,bo gdy zwolnilem to zgasła.
    Jak to ominąć?
  • Poziom 27  
    Napewno nie odcięcie paliwa, tylko ecu zapamiętał błąd lub wystąpiła usterka. Odczytaj kod błędu i jak pamiętasz w jakich okolicznościach wystąpił to szybko usuniesz usterkę o ile się na tym znasz
  • Poziom 14  
    po prostu to auto nie powinno tak szybko jeżdzić a tak poważnie to prawdopodobnie ecu odnotował chwilkowe przeciążenie silnika.
  • Poziom 13  
    Ostatnio jeszcze miałem taki przypadek w mieście gdy stałem na swiatłach,to zapalila sie też ta kontrolka tylko,że nie wiem dlaczego.Auto normalnie sie zachowywało,dlaczego tak się dzieje?
  • spec od auto-elektro
    najprostrza metoda odnalezienia usterki jest odczytanie kodów bledów co najpierw proponuje ci zrobic, potem naprawic i smogac 180mph
  • Poziom 13  
    W jaki sposób mam odczytać kod błędów? Nigdy wcześniej tego nie nie praktykowałem.Proszę o informacje
  • Poziom 18  
    Witam.
    Kody można odczytać testerem, albo przez zmostkowanie w złączu diagnostycznym styków A i B i włączenie zapłonu. Lampka CHECK ENGINE zacznie mrugać.
  • Poziom 13  
    w tym momencie jestem kompletnie zielony:cry: i jeśli ktoś mi tego nie wytlumaczy to się za to nie wezmę.
    Gdzie jest to złącze i skąd można wziąść taki tester?
  • Poziom 27  
    elektronix napisał:
    w tym momencie jestem kompletnie zielony:cry: i jeśli ktoś mi tego nie wytlumaczy to się za to nie wezmę.
    Gdzie jest to złącze i skąd można wziąść taki tester?

Jeśli naprawde jesteś taki jak napisałeś to lepiej powierz to komuś kto sie zna bo możesz sobie więcej szkody narobić. A ten temat wyświetlanie kodów usterek w polonezie był poruszany nie raz. Wystarczy użyć wyszukiwarki i troche poszperać.
    Nie napisałeś też jaki masz gaz i której generacji. Tu akurat nie jest tak że jak samochód warczy to napewno jest rura wydechowa
  • Poziom 25  
    Witam.Ylacye diagnostzcyne jest y prawej stronz samochodu kolo pasayera)na wzsokosci polki.Przy wylzczonej stacyjce laczysz styki A i B.Zalaczasz stacyjke,nie zapalajac silnika i lampka ci miga kodami.0,4 sek.;przerwa 0,4 sek.;przerwa 1,2 sek.;Nastepny blad jest wyswietlany po przerwie 3,2sek..Jako pierwszy zawsze wyskoczy kod 12.Czyli 0,4;1,2;0,4;0,4.1 i 2 czyli 12.Jak poszukasz pod data 27 pazdziernika to pod moim nickiem znajdziesz kody i opisy do nich.
  • Poziom 14  
    Zapaliła Ci się kontrolka Check Engine najprawdopodobniej z powodu błedów 44 i/lub 45, czyli zbyt mała/duża ilośc tlenu w spalinach. Problem ten baaaaaaardzo często występuje w polonezach zasilanych gazem. Po prostu czasami mieszanka jest zbyt bogata lub uboga. Nie da się tego dobrze niestety wyregulować w systemach II generacji.

Jeśli chcesz poznać więcej informacji na temat problemów poloneza zapraszam na forum na stronie : www.fso.inds.pl[/url]
  • Poziom 11  
    Zgadza się, check zapala się z sondy lambda, która pokazuje złą mieszanke spalin. Nie ma się czym przejmować! Jeśli jednak drażni Cię to bardzo, proponowałbym założenie komputera(albo emulatora-tańszy)do instalacji lpg.
  • Poziom 13  
    Tylio,jest taki problem,bo na gazie jeździ b.dobrze i nie wyświetlają się żadne kontrolki natomiast gdy jade na benzynie ta kontrolka się zapala.Ostatnio na benzynie zapala się coraz częściej i to nawet przy małych prędkościach.Gaz napewno nic do tego nie ma.