Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ogrzewanie skrzynki ABS

18 Jan 2021 23:49 255 3
 • Level 13  
  Cześć,
  z racji mrozów zastanawiam się nad ogrzewaniem mojego działkowego systemu monitoringu. Otóż tak W szafie ABS o wymiarach 25x35 znajduje się rejestrator z zasilaczem i zasilacz od kamer. Teraz będę zastępował te zasilacze jednym, zasilaczem buforowym 5A.
  Pytanie pierwsze: czy mogę w środku obudowy z ABS zastosować grzałkę elektryczną o temp. powierzchni 60 stopni (https://www.tme.eu/pl/details/cv-h5/elementy-grzejne/cobi-electronic/) i mocy 5W? Oczywiście grzałka będzie sterowana dedykowanym termostatem.
  Pytanie drugie: co sądzicie o umieszczeniu akumulatora z zasilaczem w jednej metalowej skrzynce? Zasilacz będzie delikatnie podnosił temp. wewnątrz, więc może akumulatorowi się nic przez zimę nie stanie. Myślę, że latem ciepło będzie odbierane przez metalową obudowę, a możę na zimę zamontuję matę grzewczą 35 stopni na zewnątrz skrzynki, aby dogrzać wnętrze.

  Cały ten system stacjonuje w pomieszczeniu, gdzie temp. zimą może spaść poniżej zera, lecz latem ciężko by wzrosła powyżej 23 stopni.
  Pozdrawiam.
 • Tube devices specialist
  adks wrote:
  Pytanie pierwsze: czy mogę w środku obudowy z ABS zastosować grzałkę elektryczną o temp. powierzchni 60 stopni (https://www.tme.eu/pl/details/cv-h5/elementy-grzejne/cobi-electronic/) i mocy 5W?


  Jeśli będzie odsunięta od ścianek i innego wyposażenia to tak. Możesz jej też zafundować radiator - to zmniejszy temperaturę powierzchni.

  adks wrote:
  Oczywiście grzałka będzie sterowana dedykowanym termostatem.


  A lepiej dwoma.
 • Level 13  
  jdubowski wrote:
  A lepiej dwoma.

  Dlaczego dwoma?