Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak ogrzać skrzynkę ABS i czy grzałka COBI ELECTRONIC CV-H5 to dobry pomysł?

adks 18 Jan 2021 23:49 399 3
 • #1
  adks
  Level 14  
  Cześć,
  z racji mrozów zastanawiam się nad ogrzewaniem mojego działkowego systemu monitoringu. Otóż tak W szafie ABS o wymiarach 25x35 znajduje się rejestrator z zasilaczem i zasilacz od kamer. Teraz będę zastępował te zasilacze jednym, zasilaczem buforowym 5A.
  Pytanie pierwsze: czy mogę w środku obudowy z ABS zastosować grzałkę elektryczną o temp. powierzchni 60 stopni (https://www.tme.eu/pl/details/cv-h5/elementy-grzejne/cobi-electronic/) i mocy 5W? Oczywiście grzałka będzie sterowana dedykowanym termostatem.
  Pytanie drugie: co sądzicie o umieszczeniu akumulatora z zasilaczem w jednej metalowej skrzynce? Zasilacz będzie delikatnie podnosił temp. wewnątrz, więc może akumulatorowi się nic przez zimę nie stanie. Myślę, że latem ciepło będzie odbierane przez metalową obudowę, a możę na zimę zamontuję matę grzewczą 35 stopni na zewnątrz skrzynki, aby dogrzać wnętrze.

  Cały ten system stacjonuje w pomieszczeniu, gdzie temp. zimą może spaść poniżej zera, lecz latem ciężko by wzrosła powyżej 23 stopni.
  Pozdrawiam.
 • #2
  jdubowski
  Tube devices specialist
  adks wrote:
  Pytanie pierwsze: czy mogę w środku obudowy z ABS zastosować grzałkę elektryczną o temp. powierzchni 60 stopni (https://www.tme.eu/pl/details/cv-h5/elementy-grzejne/cobi-electronic/) i mocy 5W?


  Jeśli będzie odsunięta od ścianek i innego wyposażenia to tak. Możesz jej też zafundować radiator - to zmniejszy temperaturę powierzchni.

  adks wrote:
  Oczywiście grzałka będzie sterowana dedykowanym termostatem.


  A lepiej dwoma.
 • #3
  adks
  Level 14  
  jdubowski wrote:
  A lepiej dwoma.

  Dlaczego dwoma?