Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CANON NP 6012 zacięcia na rejestracji

RAFX 28 Oct 2005 19:56 1527 9
    RAFX
    Level 11  
    Witam

Mam problem z kopiarką Canon NP 6012. Przy kopiarkach robię już parę lat ale jeśli chodzi o Canona nie mam doświadczenia. Jest to maszyna znajomego i poprosił mnie o pomoc.
    Problem polega na tym że podczas pobierania papieru czy to z podajnika ręcznego czy to z szuflady kartka zacina się na rejestracji. Problem występuje za każdą próbą kopiowania. Obejrzałem rejestracje dokładnie i nie widziałem nic co mogło by przeszkadzać. Gdy kopiarka jest otwarta to przez rejestracje papier przechodzi bez problemów. Kartka zagina się między czarną klapką na rejestracji a gumowymi rolkami tuż pod tuż pod tą klapką. Ewidentnie zacięcie jest spowodowane przez zagięcie lewego rogu kartki przez który na rejestracji jest koszony papier. Kopiarka ma 49 000 kopii.

Proszę o POMOC.
    markus_gda
    Level 12  
    witam
    znany problem, sprawdz swietlowke musi byc nadpalona, jesli jest to ja wymien, pomoze - ale nie mozesz sie pomylic stronami napis thosiba od strony zasilacza ( toshiba robi te swietlowy dla canona), wyczysc styki najlepiej jakims alkocholem - powodzenia!!!!
    xawier
    Level 29  
    Tak rzeczywiście robi się gdy lampa skanera jest zużyta - pomaga czasami podkręcenie napięcia na lampę. Jednakże w twoim przypadku to raczej nie jest wina lampy gdyż papier by się nie zaginał - to logiczne. Sprawdź całą droge papieru czasami odklei sie taka folia znajdująca się na całej długości o grubości 1 cm (chyba żółta) a częściej można to zaobserwować od strony przedniej. Po za tym jak będzie wszystko poprawnie to sprawdź taką listwę czarną koło rejestracji oczywiście - musi być skierowana do tyłu - czasami przestawi się do przodu i papier nie przejdzie. Powodzenia.

Pozdrawiam
    RAFX
    Level 11  
    Czyli ta plastikowa klapka znajdująca się przy metalowym wałku na rejestracji powinna być po prawej a nie pol ewej stronie wspomnianego wałka ??? (patrząc od przodu kopiarki):idea::?:
    rys57
    Moderator
    Zdecydowanie po prawej, ale jak to nie pomoże, zostaje lampa. R
  • Helpful post
    xawier
    Level 29  
    Tak - po prawej. A jak u ciebie było?
    jacekc3
    Level 20  
    Proszę zrobić kopię przy podniesionej pokrywie oryginału .
    Należy obserwować jasność świecenia świetlówki.
    Po zapaleniu się świetlówki nie może przygasnąć .
    Jeżeli przygasa to winą jest świetlówka co można sprawdzić po jej wyjęciu
    napewno jeden koniec będzie przypalony.
    Jeżeli świetlówka jest ok. to przyczyną zacięć jest folia przyklejona do dolnej obudowy kopiarki za wałkiem rejestrcji często się odkleja szczególnie po lewej stronie i powoduje zacięcia papieru.
    Drzeń Rafał
    Level 22  
    Miałęm przypadek że wystarczyło przelutować generator i poszło. Pozdrawiam
    RAFX
    Level 11  
    Dzięki za pomoc. Daje się we znaki brak doświadczenia z Canonem. Jednak chodziło o klapkę. Przełożyłem z lewa na prawa i śmiga. A tak jeszcze z ciekawości gdzie się reguluje napięcie na świetlówkę? Bo to pewnie w przyszłości jeszcze mnie czeka. :D

Pozdrawiam
    xawier
    Level 29  
    Pe er kami to ostateczność - znajdyją się z przodu na płycie - pierwszą od prawej regulujesz. A regulację lepiej robić przez wejście w kody - dłużej przytrzymujesz A - automat. Wyskoczy U1 - plusem na U7 i start - po czym wartość plusem podbijasz (gdy ma być jaśniej) - i startem zatwierdzasz. Maszyna trochę pomiesza i ok.
    A najprościej regulować pokrętłem popielatym - widać jak otworzysz maszynę - po lewej - pod panelem sterującym im mniejsza wartość tym jaśniej.

Pozdrawiam i powodzenia.