przestała mi grać wieża Sony. Wszystko się wyświetla, przyciski działają, lecz żadnego dźwięku nie słychać.
Stopień końcowy zrealizowany jest na STK4152II.
Rozebrałem i pomierzyłem napięcia, jego zasilanie i wyniosło ono +/-39V. Czyli Ok.
Napięcia zgodne również w opisanych punktach na płycie pcb. -7V, 7V, 5.6V, 12V.
Wszystko się zgadza.
Zmierzyłem napięcie na wyjściu audio z radia a tam stałe 2.1V na obu kanałach, mimo iż przyciszone na minimum. Czy to oznacza ze popsuło się coś przed wzmacniaczem?
Jak podłączam wzmacniacz do innego źródła dźwięku to tez nie gra.
Dodam, że wcześniej na wyjściach końcówki mocy było stałe 26.7V i zabezpieczenie prądowe odłączyło głośniki od razu po włączeniu radia, teraz o dziwo to napięcie zniknęło...
Miał ktoś podobny problem z tym radiem?
Stopień końcowy zrealizowany jest na STK4152II.
Rozebrałem i pomierzyłem napięcia, jego zasilanie i wyniosło ono +/-39V. Czyli Ok.
Napięcia zgodne również w opisanych punktach na płycie pcb. -7V, 7V, 5.6V, 12V.
Wszystko się zgadza.
Zmierzyłem napięcie na wyjściu audio z radia a tam stałe 2.1V na obu kanałach, mimo iż przyciszone na minimum. Czy to oznacza ze popsuło się coś przed wzmacniaczem?
Jak podłączam wzmacniacz do innego źródła dźwięku to tez nie gra.
Dodam, że wcześniej na wyjściach końcówki mocy było stałe 26.7V i zabezpieczenie prądowe odłączyło głośniki od razu po włączeniu radia, teraz o dziwo to napięcie zniknęło...
Miał ktoś podobny problem z tym radiem?