Witam. Na płytce stykowej tak na próbę zmontowałem sobie układ odwracacza sygnału audio według poniższego schematu.
Układ zasiliłem napięciem symetrycznym +-18VDC. Natomiast wzmacniacze operacyjne TL zastąpiłem wzmacniaczami NE5532. Po uruchomieniu na wyjściach układu pojawiło się napięcie -6mV oraz +30mV. Duża rozbieżność tak ma być? Dodałem na wyjścia kondensatory i podłączyłem pod końcówkę mocy podczas odtwarzania muzyki jest ok ale gdy nic nie gra słychać dość głośny szum. Czy przyczyną tego może być to że zastosowałem inne wzmacniacze operacyjne? Oczywiście masa wspólna dla zasilaczy końcówki mocy i układu odwracacza. Czy schemat wymaga modyfikacji jak tak to proszę o wskazówki.
Układ zasiliłem napięciem symetrycznym +-18VDC. Natomiast wzmacniacze operacyjne TL zastąpiłem wzmacniaczami NE5532. Po uruchomieniu na wyjściach układu pojawiło się napięcie -6mV oraz +30mV. Duża rozbieżność tak ma być? Dodałem na wyjścia kondensatory i podłączyłem pod końcówkę mocy podczas odtwarzania muzyki jest ok ale gdy nic nie gra słychać dość głośny szum. Czy przyczyną tego może być to że zastosowałem inne wzmacniacze operacyjne? Oczywiście masa wspólna dla zasilaczy końcówki mocy i układu odwracacza. Czy schemat wymaga modyfikacji jak tak to proszę o wskazówki.