Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Akumulator, jaka data produkcji?

Witold5 12 Oct 2021 11:06 864 10
Bosch
 • #1
  Witold5
  Level 32  
  Czy ktoś byłby w stanie z tych zdjęć odczytać datę produkcji?
  Akumulator, jaka data produkcji? Akumulator, jaka data produkcji?
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • Bosch
 • Bosch
 • #4
  Witold5
  Level 32  
  Dopowiem teraz, kupiłem go w maju 2019 roku, i już jest do wymiany.
 • #6
  DiZMar
  Level 43  
  Witold5 wrote:
  Dopowiem teraz, kupiłem go w maju 2019 roku, i już jest do wymiany.

  2,5 roku od kupna. Jak na obecne standardy to wynik dość bliski oczekiwaniom producentów zwłaszcza niektórych. Sprzedawać, sprzedawać...
  PS.
  Gwarancję miałeś wydaną? Jeżeli tak to na ile? Może na 36 miesięcy (zdarzają się takie na akumulatory samochodowe)? Byś załapał się.
 • #7
  Witold5
  Level 32  
  Gwarancja..... raptem dwa lata. Oryginał był w aucie 9 lat.
 • #8
  DiZMar
  Level 43  
  Witold5 wrote:
  Gwarancja..... raptem dwa lata. Oryginał był w aucie 9 lat.

  Czyli gwarancję wytrzymał. Cóż takie czasy. :sm31:
 • #9
  aaanteka
  Level 41  
  Witold5 wrote:
  Oryginał był w aucie 9 lat.
  Ale, ale jakiej marki i pewnie w nowym pojeździe z nowym sprawnym układem ładowania do niego dostosowanym przez producenta. Czy przy wymianie akumulatora wzięte zostały parametry ładowania akumulatora i zweryfikowane z tymi rzeczywistymi występującymi w pojeździe? Przez 9 lat wiele mogło się wydarzyć z układem ładowania, wiele mogło być doinstalowane w instalacji elektrycznej pojazdu, wymienione odbiorniki energii.
 • #10
  aaanteka
  Level 41  
  Taki okres czasu i nie wymieniana żadna żarówka, nie wymieniany sprzęt audio, nie używane obecnie popularne szybie ładowarki usb do telefonu, tableta, rejestratora video, lokalizatora GSP? Wszytko niby niewiele pobiera energii ale w sumie rośnie znacznie zapotrzebowanie. :) W serwisie rzadko sprawdzają poprawność ładowania, jak jest odpowiednie napięcie ładowania to jest w porządku i tyle. A przecież może być uszkodzony regulator ładowania w ten sposób że nie ma korekcji w zależności od temperatury otoczenia lub też jest błędna -przypadłość scalonych, zintegrowanych regulatorów mocy. U mnie w firmowym aucie długo nie można było do tego dojść, dopiero wymiana 4 akumulatora na gwarancji podsunęła taki defekt na myśl dystrybutora( wcześniej sam mierzył prąd ładowania przed każdą wymianą) . Okazało się, że przy niskich temperaturach zwykle kiedy wzrastało zapotrzebowanie na moc w instalacji, prąd ładowania był za niski. Dla temperatury otoczenia 18-25°C wszystko było w granicach normy, prawidłowe ładowanie.

  Zastanawia mnie też ten okres gwarancji na produkt, bo dla tej marki i tego modelu akumulatora trudno znaleść ofertę handlową z gwarancją inną niż 36 miesięcy. Może to była jakaś "okazja cenowa".
  Inna kwestia to kwestia stanu naładowania akumulatora przed wymianą go w pojeździe, było sprawdzane? Akumulator był w pełni naładowany? Instrukcja o tym wspomina wyraźnie:
 • #11
  Witold5
  Level 32  
  Rozwiązanie jak wyżej. Dziękuję.