Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

brama przesuwna sterowana pilotem

01 Lis 2005 13:00 5578 9
  • Poziom 10  
    poszukuje schematu takowej instalacji, znajomy chce w ten sposob zabezpieczyc swoje włości, chce to wykonac we wlasnym zakresie :D
    pozdrawiam
    warun75
  • Poziom 13  
    Witam
    Nie piszesz konkretnie czy chodzi ci o instalacje?czy układ elektroniczny
    zwany sterownikiem.Jeżeli chodzi o sterownik to nie wiem czy jest sens robić samemu no chyba,że konstukcje chcesz zrobić od początku sam.Gotowe sterowniki do silników 24V i 220V znajdziesz na Allegro w dość atrakcyjnych cenach.np."Bramster"
  • Poziom 10  
    Uuoops, chodzi oczywiscie o schemat instalacji :idea:
  • Poziom 13  
    Jeżeli siłownik jest zasilany napięciem 230V to zasil go przewodem 3x1,5 mm2.Do podłączenia foto wystarczy 4x0,5 mm2 i lampa 2x1mm2.
    Dobrze by było zastosować do połączeń przewody typu linka (plecionka)ponieważ jednodrutowe ulegają często uszkodzeniu.Jeżeli wszystkie kable układasz w ziemi to oczywiście tylko w np,peszlu.NIGDY nie sztukuj przewodów idących ziemią!!!!
  • Poziom 23  
    tak jak wyzej kolega zasilanie 3x1,5 do lampki 2-ojka i do fotek 4x0,5. Reszte przewodow masz juz w autoamcie tj. krancowka+ silnik, kable w peszlu ziemnym oczywiscie i jeszcze ciagniesz wzdloz bramy w ziemi w peszlu na druga strone na fotke( z jednej strony nadawcza z drugiej odbiorcza) i jeszcze listwa na brame i pieknie smiga

pozdrawiam:)
  • Poziom 13  
    rgb- nie wiem czy to jest dobry przykład bo dotyczy samego sterownika.Jeżeli warun75 pyta o instalację to rozumiem przez to,że posiada napęd w którym połączenia np.wyłączników krańcowych są już wewnątrz automatu.Więc wydaje mi się,że nie ma co więcej kombinować tylko sugerować się tym co napisałem wcześniej.Więkrzość
    napędów posiada taką instalację jest to swego rodzaju norma,standart.
    Chyba,że napęd jest przeznaczony do bardzo ciężkich bram (moc silnika)
    to stosuje się grubszy przekroj przewodu zasilającego reszta bez zmian.
    Oto schemat instalki.
  • Poziom 10  
    To jest bardzo dobry schemat dla początkujących i moim zdaniem najepsza firma do automatyki bramowej, chociaż nie nazwana myśle że bardzo rozpoznawalna :)
  • Poziom 11  
    I tu masz Kolego rację, montuję te napędy od 1998r i jeszcze żaden nie poszedł do Serwisu. Jestem ich dystrybutorem.
    Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    moze i masz kolego racje ale gdyby teraz zobaczyli to producenci nice, came to pewnie poczulliby sie pokrzywdzeni :), ja natomiast polecam rowniez fajny automacik Ducati 12V-oltowy ktorego obserwuje juz od ponad 5 lat u jednego znajomego i ciekawy system ( oczywiscie cena jego jest podobno niewielka)