Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalne sterowanie bramą wjazdową. Czujniki położenia.

kajamark 02 Kwi 2006 11:55 3600 5
  • #1 02 Kwi 2006 11:55
    kajamark
    Poziom 12  

Witam na forum!
    Mam problem. Muszę wykonać układ zdalnego sterowania otwieraniem bramy wjazdowej. Najlepiej z pilotem radiowym. Interesuje mnie też problem czujników położenia (lepsze krańcówki czy indukcujne?). Może ma ktoś gotowca?
    Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.
    Pozdrawiam
    markgrzeg(malpa)wp.pl

0 5
  • #2 02 Kwi 2006 13:59
    bogdan_p
    Poziom 39  

jeżeli ma to być urządzenie w pełni funkcjonalne i bezpieczne to proponuje kupić gotowy zestaw sterownika bramowego
    dlaczego taka propozycja ....... w gotowych rozwiazaniach poza kodowanym torem radiowym , układ posiada pomiar prądu co jest potrzebne dla bezpieństawa , posiada wejscia do podłączenia krańcówek i bariery optycznej , dla bram skrzydłowych układ pozwalajacy dobrać opóżnienie otwierania skrzydeł w bramach przesuwnych układ zwalniajacy przed dojazdem do krańcowych położeń i oczywiscie możliwość recznego sterownia np z unifonu
    oczywiscie można to wszystko wykonać samodzielnie , ale nie wiem czy ma to sens , przegladnij sobie propozycje firm jest ich sporo na naszym rynku

0
  • #3 02 Kwi 2006 19:33
    kajamark
    Poziom 12  

Dzięki za profesjonalną radę. Poszukuję jednak czegoś bardziej amatorskiego, do wykonania we własnym zakresie:D

0
  • #6 04 Kwi 2006 11:22
    ilonan
    Poziom 11  

Poszukaj na stronie startowej elektrody tam bodajże w dziale dom jest schemat napędu bramy na pilota. O ile widziałem to jest to jakaś praca na zaliczenie akademickie. Napęd od wycieraczek Stara. Jak to ma byc twoje zaliczenie to przeglądnij dobrze bo na pozór jest to kompletne ale pozory mylą. Jak nie znajdziesz to daj znac mam to chyba na dysku

Pozdrawiam,

ilonan

0