Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres DeLonghi Magnifica S - odkamienianie tylko z dyszy od mleka

lenka105 29 Jan 2022 22:38 2103 3
    lenka105
    Level 2  
    Dobry wieczór,

dostałam w spadku ekspres DeLongi Magnifica S, który z początku w ogóle nie przepuszczał wody, mimo, że woda się grzała, pompka i ciśnienie było w porządku. Po gruntownym wyczyszczeniu włącznie z nakłuciem dyszy igłą ekspres zaczął działać względnie normalnie. Przystąpiłam do gruntownego odkamieniania i tu pojawił się problem z którym nie do końca mogę sobie poradzić, mianowicie proces normalnie się rozpoczyna z lewej dyszy leci woda, po pewnym momencie najprawdopodobniej chce przejść do dwóch głównych, ale nie ma żadnego efektu. Mniej więcej po 5 minutach wraca znowu do dyszy odpowiadającej za mleko i tak w kółko (nie kończy się ten proces, a tak chyba nie powinno być?). Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Ktoś jest mi w stanie pomóc? Przepraszam jeśli nie używam jakiś specjalistycznych słów, ale nie znam się na tym, robię wszystko mocno intuicyjnie i według dostępnych informacji w sieci.
    Ginulfi
    Level 17  
    Podczas odkamieniania woda powinna być cyklicznie dozowana w odstępach paro sekundowych, raz z wlewki wody gorącej a następnie z głowicy dozującej. Jeżeli woda leci tylko z wlewki, to sugeruje, że obwód dozowania kawy jest niesprawny. Przyczyn może być kilka, od niesprawnego elektrozaworu po niedrożny termolok lub zaparzacz.
    lenka105
    Level 2  
    Przede wszystkim dziękuję za odpowiedź. Też sądzę, że jakiś wężyk może być nie do końca drożny, niemniej wówczas chyba bym nie mogła robić kawy w ogóle, a taką możliwość mam? Krótko mówiąc głowica dozująca nie działa tylko podczas procesu odkamieniania. Jakieś pomysły jakim cudem, czy to może kwestia niesprawnego jakiegoś czujnika?

"niesprawnego elektrozaworu po niedrożny termolok lub zaparzacz." - jak to ew. zweryfikować samodzielnie?
    jarekjarekjarek
    Level 14  
    Zajrzyj do tego mojego posta usterka opisana jako druga - jak masz odpowiednią końcówkę torxa to roboty jest na 15 minut.
    U mnie objawy były bardzo podobne - podczas odkamieniania leciało mało co, przy cyklu płukania po załączeniu wyłączeniu ekspresu leciała jedna, dwie krople. Na koniec nie był w stanie nalać tyle kawy ile trzeba.
    Po wyczyszczeniu sitka - jak nówka. BTW to sitko można kupić nowe i nie jest drogie.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3862551.html