logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Passat B5 1.8 20v 125KM ARG - Problem z odpaleniem rano na zimnym silniku

Czapus455 05 Mar 2022 18:34 1176 1
REKLAMA
  • #1 19916534
    Czapus455
    Poziom 6  
    Posty: 12
    Witam,problem z Passatem B5 1.8 20v benzyna.
    Rano jak jest zimno ciężko odpala zalapie chodzi jak by na trzy baniaki i gaśnie.Zaczelo się to nagle jak zrobiło się trochę zimno zrobi się cieplej i mu przechodzi.Dopiero za 3-4razem odpali i chodzi jak się należy.Po podłączeniu vcds zero błędów. Rzeczy które do tej pory zrobiłem:
    -pompa paliwa -wymieniona
    -czujnik temperatury - wymieniony
    - zawór odpowietrzający zbiornik-wymieniony
    -kable,fajki, świece -wymienione
    -masy jakie są możliwe -wyczyszczone
    -wtyczki na podszybiu oraz od sterownika silnika -przejrzane
    Brak mi już pomysłów może ktoś miał taki przypadek i ktoś coś podpowie.
  • REKLAMA
  • #2 19916624
    sigwa18
    Poziom 43  
    Posty: 11933
    Pomógł: 1184
    Ocena: 3322
    Przyczyna przeważnie jest taka że z przewodów paliwowych schodzi paliwo. Niby po otwarciu drzwi kierowcy pompa powinna się uruchomić na 2 sek. ale przeważnie przez uszkodzoną krańcówkę w zamknu nie wykrywa otwarcia drzwi (a tym samym nie dobija paliwa przed odpaleniem). Drugie dobicie jest po przekręceniu w pozycję zapłon. Możesz spróbować podpompować paliwo dając kilka razy na zapłon i off (tak by dobić paliwo przez te 2 sekundy pracy pompy po załączeniu zapłonu).
    Druga rzecz do sprawdzenia do temperatury odczytane prze ECU (powierza ,płynu).

    Trzecie można podłączyć pod listwę wtryskową manometr jak się zachowuje ciśnienie paliwa.
REKLAMA