Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vaillant ecoTEC pro - bardzo duże zużycie gazu

FanFarlo 08 Aug 2022 23:50 648 4
 • #1
  FanFarlo
  Level 2  
  Witam. Mieszkam w domu jednorodzinnym, dwukondygnacyjnym z ogrzewaniem gazowym dwufunkcyjnym. Do tej pory, przez piętnaście lat, miałam zainstalowany kocioł gazowy z zasobnikiem 80 l firmy Vaillant VSC INT 194-C 150 (w zabudowie). Piec był zainstalowany w łazience (temp. pokojowa), spisywał się bardzo dobrze (niewielkie konserwacje). Zużycie gazu w sezonie letnim było w granicach 1,6 - 2m3 na dobę. W bieżącym roku, w lipcu, w tym samym miejscu został zainstalowany nowy kocioł gazowy, ponieważ poprzedni przestał działać i nie nadawał się już do naprawy. Nowy kocioł gazowy to Vaillant ecoTEC pro + zasobnik VIH R 120/6B. I tu zaczął się problem, kocioł pracuje bez przerw. Nie robi przerw po podgrzaniu wody w zasobniku (do zaprogramowanej temperatury 40 stopni). Woda ciepła płynie z kranów tylko wtedy gdy kocioł pracuje, spala gaz. Gdy kocioł zostaje wyłączony z prądu, po chwili z kranów płynie zimna woda. Mój wniosek z tego, woda w zasobniku nie zostaje podgrzana mimo ciągłej pracy kotła. Kolejny problem to bardzo duże zużycie gazu, w czasie pracy kotła wynosi około 1 m3/godz. W czasie ciągłej pracy kotła, który sam nie robił przerw w podgrzewaniu wody, przez 27 godzin, przy bardzo małym zużyciu ciepłej wody, licznik gazowy wskazał zużycie gazu 34 m3/27h! Gdzie może być problem, instalator (osoba polecona przez autoryzowany sklep Vaillant) nie może znaleźć przyczyny.
 • #2
  VPS
  Level 22  
  Zakładam że to Vaillant ecoTEC pro VC 186/5-3 podgrzewając wodę w zasobniku 120 litrów temperatura wody zimnej 10'C do 40'C czas podgrzanie to około 13min. Być może coś nie tak podłączone ? Wstaw zdjęcia jak masz podłączone i podaj model kotła.
 • #4
  FanFarlo
  Level 2  
  Vaillant ecoTEC pro VC 186/5-3 (H-PL) R6

  Przesyłam zdjęcia. Z góry dziękuję za jakiekolwiek sugestie.
  Vaillant ecoTEC pro - bardzo duże zużycie gazu Vaillant ecoTEC pro - bardzo duże zużycie gazu Vaillant ecoTEC pro - bardzo duże zużycie gazu Vaillant ecoTEC pro - bardzo duże zużycie gazu Vaillant ecoTEC pro - bardzo duże zużycie gazu Vaillant ecoTEC pro - bardzo duże zużycie gazu Vaillant ecoTEC pro - bardzo duże zużycie gazu
 • #5
  VPS
  Level 22  
  Wygląda na poprawne podłączenie. Sprawdziłbym czy zawór zwrotny zaznaczony na zdjęciu (pomarańczowa nalepka) nie blokuje przepływu. Podczas grzania zasobnika cwu lewa rurka (zasilanie) robi się gorąca i po krótkim czasie prawa rurka (powrót) również powinna być gorąca. Sprawdź gdzie w środku kotła masz podłączony czujnik temperatury zasobnika.

  Vaillant ecoTEC pro - bardzo duże zużycie gazu