Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota T25 Avensis - Automatyczne ryglowanie drzwi po stacyjce

kogut117 18 Sep 2022 14:48 108 0
Optex
    kogut117
    Level 10  
    Dzień dobry,

Od kilku dni mam problem z niedawno kupioną Toyotą Avensis T25 sedan z 2004 roku. Otóż coś przypadkiem naklikałem (nie pamiętam czy w kluczyku czy w przycisku centralnego zamykania w drzwiach) i od tego czasu jak przekręcę kluczyk w stacyjce na ON to po dwóch sekundach ryglują się drzwi. Po przejeździe i wyłączeniu silnika drzwi się nie odryglowują. Cały czas zamknięte. Muszę przyciskiem na drzwiach otworzyć całe auto aby pasażerowie wysiedli. Jest to denerwujące i w przypadku kolizji czy innego wypadku nikt z zewnątrz nie otworzy drzwi w celu udzielenia pomocy.

W papierach co patrzyłem to mam autoalarm challenger (nic więcej nie pisze).
    Jest uruchomiony tryb antykradzieżowy (po przejeździe kilku metrów trzeba odblokować alarm bo odetnie paliwo).

Próbowałem:
    - przekręcić kluczyk w stacyjce na ON, wciśnięcie przycisku blokowania na 5 sekund i puszczenie - nie działa,
    - przekręcić kluczyk w stacyjce na ON, wciśnięcie przycisku odblokowania na 5 sekund i puszczenie - nie działa,
    - trzymając przycisk odblokowania zamka włożyć kluczyk, przekręcić stacyjkę na ON, przytrzymać 5 sekund i puścić - nie działa,
    - trzymając przycisk zablokowania zamka włożyć kluczyk, przekręcić stacyjkę na ON, przytrzymać 5 sekund i puścić - nie działa,
    - trzymać przycisk krócej niż 5 sekund - 3 sekundy - nie działa w żadnym z tych przypadków,

Czy ktoś ma jakiś pomysł, doświadczenie lub sposób aby to wyłączyć? Sam system antykradzieżowy jest denerwujący (nie można wyjść na włączonym silniku bo odetnie paliwo i miga jak choinka), a co dopiero jeszcze auto zamykanie.

Proszę o pomoc. Dziękuję.
  • Optex