Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana radia w volvo xc 90 - Radio gra sucho, raczej sopranem,bez niskich tonów.

grzegorz041 25 Sep 2022 22:24 291 3
    grzegorz041
    Level 13  
    Witam wszystkich. Właśnie stałem się nabywcą ciekawego volvo xc 90. Auto bardzo zadbane, ale radio coś mi się nie podoba..
    Po jego włączeniu,tylne głośniki tak jakby tylko hmm.. pierdzą. (przepraszam za określenie,ale ono jest jak najbardziej odpowiednie)
    Z przodu grają trochę lepiej, ale potencjometr niskich tonów,nie robi na nich żadnego wrażenia. Próbowałem wszystkich potencjometrów do barwy tonu,niestety bez rezultatu. Głośność też myślę jest mierna.
    Kumpel twierdził, że albo radio, albo wzmacniacz jest uszkodzony.
    Czy można to tak stwierdzić na odległość, czy muszę z tym gdzieś podjechać, żeby to osłuchał?
    Może ktoś miał taki przypadek i podpowie ?
    DamianRTV
    Level 27  
    grzegorz041 wrote:
    Próbowałem wszystkich potencjometrów do barwy tonu,niestety bez rezultatu.

Jak ja lubię te stwierdzenie... Głośniki pierdzą... To działa jak płachtą na byka.

- nie ale serio teraz:
    - albo za głośno dajesz, albo głośniki się po tylu latach wyeksploatowały- sam musisz odkręcić i stwierdzić czy nie jest uszkodzony, albo tak ma być jak fabryka dała, nie wiemy tutaj jaki masz wymagania Audiofilskie odłuchowe.

Zawsze można dodać Subwofer by masował plecki i śrubki odkręcał. 😁 Za odpowiednią założenia cenę w odpowiednie "piny".
    grzegorz041
    Level 13  
    DamianRTV - No,trochę mnie zagiąłeś..Tym pierdzeniem..
    Nauczka dla mnie, by nie pisać postów po kilku drinkach..
    Widzę, że masz Radmora w profilu,a ja na nim wychowany...I na unitrze..potem sony es i qs..Przeszedłem trochę tego sprzętu stereo...i kolumn i wzmacniaczy, ale do domu.
    Ale z audio samochodowym jestem niestety trochę słabo..
    Nie daję za głośno. To świeży zakup i takie wady już były.
    Nie chcę suba i podbarwień. Chciałbym fabryczne oryginalne granie. Tu ewidentnie jest coś nie tak. W sumie pierwsza myśl, to przyszła mi myśl -głośniki. Może pochłonął je czas. Auto z 2006 r.
    Jutro mam chwilę ,zerknę na te głośniki.
    grzegorz041
    Level 13  
    Chwilę mnie nie było, ale temat nadal aktualny.
    Głośniki wzrokowo wyglądają na dobre. Membrany całe, druciki trzymają się cewki.
    Znalazłem pod siedzeniem dwa sprzęty. Jeden,to domyślam się, że to wzmacniacz. Drugiego nie mogę rozszyfrować. Wygląda mi na coś na cd, ale nie umiem tego otworzyć. Nie widzę żadnego przycisku,ani na urządzeniu, ani w panelu radia..
    Wymiana radia w volvo xc 90 - Radio gra sucho, raczej sopranem,bez niskich tonów. Wymiana radia w volvo xc 90 - Radio gra sucho, raczej sopranem,bez niskich tonów.