Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Seat altea 1.6tdi, cayc 2013 r - Zapach ropy niespalone i rozpylonej przy odpalaniu rano zimnego

michnejtomasz 23 Nov 2022 07:54 240 3
 • #1
  michnejtomasz
  Level 3  
  Cześć panowie.
  No wiem męczy mnie od jakiegoś czasu zapach takie niespalone ropy rozpylonej dzieje się tak tylko zawsze rano jak silnik jest zimny ,pierwsze uruchomieie .
  Ten zapach wpada przez kratki nawiewu tak nie widać żeby jakieś miejsce było okopcone , żeby gdzieś ten dym było widać .
  Nie chcę też tak wszystkiego rozbierać bo powiem szczerze że wiele rzeczy już się odkręci to zaraz gdzieś trzeba uszczelkę zaraz gdzieś coś się urwie zaraz gdzieś coś się zgubi.

  Ale może ktoś z was gdzieś miał kiedyś problem że na przykład w tym modelu padało to i to. Czy tam i tam robiła się dziura, czy tam coś innego się działo ogólnie no mam wrażenie że coś troszkę jakby on głośniej chodził. Jakby bardziej buczał tak jakby jednak gdzieś było nieszczelność w układzie. De facto z kanału nic nie widać przytykając gdziekolwiek rękę no nie ma dmuchania nigdzie

  Już się zastanawiam jakbym miał jakiś gaz który ma kolor i po prostu do tłumika z tyłu włożyć puszkę włączyć dozowanie i wtedy by widział czy gdzieś wylatuje na jakieś uszczelce przy egerze czy przy nie wiem dpf-ie turbinie nie.

  Ktoś pomoże coś podpowie...
 • Helpful post
  #2
  eurotips
  Level 39  
  Zacznij od poziomu oleju. Nie przybywa ?
 • #3
  michnejtomasz
  Level 3  
  Trudno mi powiedzieć bo wczoraj samochód do którego zawsze miałem pewność że on nigdy oleju nie palił ani nigdy nie przybywał , DPF, wypala się co równe 400 km także to nie jest tak żebym co dwa tygodnie sprawdzał zaznaczał zapisywał mierzył poziom oleju n, aczkolwiek dzisiaj zerknę nie
 • #4
  michnejtomasz
  Level 3  
  Nierozwiązano tematu ale zamykam ponieważ brak jakiejkolwiek odpowiedzi ruchów w temacie więc jest nieprzydatny