Próbuję zrobić sterowanie grzałką do CO.
Sterowanie powinno załączać grzałkę po uzyskaniu sygnału ze sterownika pokojowego o niedogrzaniu pomieszczenia.
Ten sygnał to zwarcie na przyłączu NO sterownika TECH ST-717 do pieca pelletowego.
I tu jest problem: przy rozwarciu na tych przewodach jest Udc=12V więc wymyśliłem sobie, że będę sterował tymi 12V przekaźnik F&F PP-1P24V ale okazuje się że podłączenie tych przewodów do F&F powoduje spadek na pięcia do wartości ok 4V, co jest poniżej dopuszczalnej wartości napięcia sterującego dla tego typy przekaźnika (nie daje rady załączyć elektromagnesu).
Jak powinienem zabezpieczyć wejście przekaźnika F&F aby nie doprowadzać do takiego spadku napięcia?
Dołożyć równolegle do styków 5 i 6 duży ( jak duży ) opornik ?
Sterowanie powinno załączać grzałkę po uzyskaniu sygnału ze sterownika pokojowego o niedogrzaniu pomieszczenia.
Ten sygnał to zwarcie na przyłączu NO sterownika TECH ST-717 do pieca pelletowego.
I tu jest problem: przy rozwarciu na tych przewodach jest Udc=12V więc wymyśliłem sobie, że będę sterował tymi 12V przekaźnik F&F PP-1P24V ale okazuje się że podłączenie tych przewodów do F&F powoduje spadek na pięcia do wartości ok 4V, co jest poniżej dopuszczalnej wartości napięcia sterującego dla tego typy przekaźnika (nie daje rady załączyć elektromagnesu).
Jak powinienem zabezpieczyć wejście przekaźnika F&F aby nie doprowadzać do takiego spadku napięcia?
Dołożyć równolegle do styków 5 i 6 duży ( jak duży ) opornik ?