Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie domofonu

17 Lis 2005 19:11 39600 5
  • Poziom 18  
    Mam problem jak podłączyć 6 przewodów do nowego unifonu.
    Mieszkam w bloku i miałem założony stary unifon prod.RWT w którym są takie oznaczenia: 11-12-13-14-15-Z-Z z tym,że 13 jest wolna.
    W nowym unifonie prod.MIWI-URMET są takie oznaczenia:1-CA-2-6-10-9.
    Które oznaczenia w starym unifonie odpowiadają nowemu?
    Może mi ktoś pomoże.
  • Poziom 24  
    Witam!
    Z moich opisów wynika
    Z- sterowanie zamkiem
    11- wywołanie
    12-mikrofon
    14-słuchawka
    15-masa
    Musisz pamietac, że nie bedziesz miał wywołania. Trzeba dokupic płytke generatora i podłaczyc wejście żyła z punktu 11 a wyjście płytki na 11 oraz masę unifonu 15 z masą płytki.
    W Urmecie
    1-głosnik
    CA-wywołanie
    2-mikrofon
    6 i 10-masa
    9-zaczep
    rozcinasz 6 z 10 na 10 dajesz drugą żyłe z Z
    pozdrawiam
    Piotrek
  • Poziom 10  
    Moi przedmówcy maja racje, by unifon miał wywołanie potrzebujesz płytke generatora, do tego dąłaczam bardzo czytelny schemat. Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Podłączyłem unifon zgodnie z tym schematem, ale nie działało wywołanie i mikrofon.
    Wezwałem speca spółdzielni od domofonu i stwierdził, że źle są podpiete przewody od płytki generatora. Podobno te płytki różnie się podpina.Unfon teraz działa bez zarzutu.Dziękuję wszystkim za pomoc i zamykam temat.
    pozdrawiam:D:D
  • Poziom 10  
    witam, podepne sie do tematu. posiadam w domu stary domofon na instalacji 6cio żyłowej, kupiłem nowy, który jest dostosowany do takich instalacji. Jednak mam problem z podłączeniem nowego domofonu, oznaczenia między urządzeniami różnią się.

Poniżej wrzucam dwa zdjęcia, nowego i starego domofonu, jesli ktoś jest w stanie wytłumaczyć mi jak to prawidlowo podłączyc bedę dźwięczny i melodyjny ;)

oznaczenia na starym domofonie: Z1, Z2, La, Lb, Ba, 0 <- do tych zacisków podłączone są przewody.
    oznaczenia na nowym domofonie: Z, Z1, CP, 0, R, T, E.

podłączenie domofonu podłączenie domofonu

edit: ok, chyba sobie poradzilem z rozszyfrowaniem. jesli się mylę, niech ktoś mnie poprawi:
    Z1, Z2 - zamek
    Ba - mikrofon
    La - głośnik
    Lb - masa
    O - wywołanie

Pytanie co mam zrobic ze zworką w nowym domofonie? przeciąć? no i co z generatorem, chyba muszę dokupić co? zwykłe piezo z generatorkiem? na jakie napięcie? czy generatorki mają różne "dzwonki"? czy jest to stały, monotonny pisk?

edit 2: Zworka przecięta, przewody podłączone. Przewody oznaczone wcześniej jako Z1 i Z2 podłączone do zacisków Z i Cp w nowym unifonie, Z1 wolny. niestety nie mam wywołania :(