Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Modyfikacja Amigi CD32 do CDTV32

pawellucak 27 Dec 2022 20:22 2601 4
  • Witam.
    Chciałem się pochwalić swoją Amigą CD32.
    Miałem dostęp do sprawnej płyty głównej z uszkodzoną obudową, więc zaadaptowałem obudowę odtwarzacza CD.
    Wykorzystana obudowa to z Sony CDP-270. Ma identyczny laser jak amiga KSS-150 więc można go użyć.
    Dobudowałem płytkę pośredniczącą na adruino. Steruje ona otwieraniem szuflady, zegarem i symuluje pada aby można było używać przycisków na płycie czołowej do odtwarzania płyt CD.
    Amiga ma dołożone TF330. Na risterze trzeba było odwrócić gniazdo klawiatury.
    Na razie jest to wstępnie złożone do testów.
    Modyfikacja Amigi CD32 do CDTV32 Modyfikacja Amigi CD32 do CDTV32 Modyfikacja Amigi CD32 do CDTV32 Modyfikacja Amigi CD32 do CDTV32

Cool? Ranking DIY
    About Author
    pawellucak
    Level 1  
    pawellucak wrote 1 posts with rating 15. Been with us since 2022 year.
    krzbor
    Level 24  
    pawellucak wrote:
    Chciałem się pochwalić swoją Amigą CD32

No właśnie "pochwalić się". Co wynika z tego opisu DIY? Tylko tyle że można. To trochę mało. Brak schematu, dokładniejszego opisu, wsadu arduino. Krytykuję sam opis, bo projekt wygląda na ciekawy.
    roman_partyka
    Level 20  
    Miejsce na zasilacz wybrałeś niezbyt fortunnie. Trochę rozmieszczenie nie wygląda do końca na przemyślane, ale doceniam nakład pracy i to że Ci się chciało.
    pabelo76
    Level 11  
    Zasilacz w tym projekcie był problemem. Miał być przy CD (jest tam miejsce) ale tak "siał" że napęd nie działał i nie widział płyt. To miejsce jest najdalej dlatego taka dziwna pozycja. Jeśli by to nie pomogło musiały być na zewnątrz tak jak w oryginale.
    Też się sobie dziwię że mi się chciało.
    bobycob
    Level 21  
    krzbor wrote:
    [...] wsadu arduino. [...].

Niby dlaczego miałby go publikować. Sam opis lakoniczny, ale zdjęcia wystarczająco dużo pokazują.
    Kolega pokazał wynik swojej pracy i należy to szanować, nie każdy prezentując (pozornie) prosty projekt musi pisać "Przygody Alicji po drugiej stronie stronie lustra". Choć przyznaję chciałbym się dowiedzieć co robi Arduino i jak jest to zintegrowane z Amigą. Więc Autorze, jeśli możesz napisz ze dwa słowa na ten temat.
    Pozdrawiam.