Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dlaczego nie można uruchomić silnika? Tecumseh Enduro 12.5 XL/C.

KamilPajakTS 06 Feb 2023 15:16 810 5
 • #1
  KamilPajakTS
  Level 9  
  Cześć posiadam traktorek MTD z silnikiem Tecumseh Enduro 12.5 XL/C. Kupiłego go jako uszkodzonego, jego głównym problemem był ciężki rozruch. Silnik się blokował podczas odpalania i rozrusznik nie miał siły zakręcić nim. Więc go rozebrałem i się okazało że ośka od dekompresatora na wałku rozrządu jest wyrobiona, więc ją wymieniłem i poskładałem silnik na nowych uszczelkach. I teraz już normalnie kręci tylko jest problem że nie chcę nadal zapalić. Co jeszcze zrobiłem przy silniku, wyczyściłem gaźnik i układ paliwowy, sprawdziłem kil na kole magnesowy, ustawiłem zapłon, sprawdziłem zawory (na różnych ustawieniach, aktualnie są oba ustawione na 0,10), wymieniłem stycznik (solenoid) bo się blokował i dalej silnik kręci ale nie odpala. Postanowiłem wymienić gaźnik na nowy zamiennik chiński. I teraz jest tak że jak dobrze prysnę plakiem w otwór od filtra powietrza to z trudem odpali i chodzi normalnie ale jak go zgaszę to dalej jest to samo nie odpala. Z tego co widzę to świeca jest cały czas sucha przy odpalaniu traktorka. Już mi siły opadają i sam nie wiem co jeszcze może być.
 • #2
  badboy84
  Level 43  
  Jeżeli kręci i nie odpala a świeca jest sucha to znaczy że paliwa nie ma. Może filtr zapchany albo pompka padła. Świeca powinna być mokra jeżeli kręci a nie odpala.
 • #3
  KamilPajakTS
  Level 9  
  Paliwo normalnie dochodzi do gaźnika i w nim jest, czy to jest starym czy nowym gaźnik. Tutaj nie występuje pompka paliwa.
 • #5
  KamilPajakTS
  Level 9  
  Ile sezonów tego ci nie powiem bo ciężko określić. Jak miałem ściągniętą mise to sprawdziłem gładź cylindra i była w bardzo dobrym stanie, tak samo jak środek silnika. Zawory są szczelne a pod głowice dałem nową uszczelkę bo ją ściągałem.
 • #6
  michal_rybka
  Level 34  
  0.1 to trochę za mały luz, ja ustawiam po 0.2, na zimnym oczywiście
  tecumsechy ogólnie ciężko palą, ułatwia im zapłon ręczne naduszenie do oporu ramiona regulatora w trakcie "judłania" rozrusznikiem (tylko już nie pamiętam w którą stronę, bo dawno tecumsecha (na szczęście) nie miałem ;) )
  briggsy to też dziadostwo, ale jakby mniej, oczywiście najlepsza Honda i Kawasaki :)