Witam wszystkich.
Od pewnego czasu szykuję sie do zakupu odtwarzacza filmów dvd głównie po to by móc się cieszyć przestrzennym dźwiękiem. Większość tanich odtwarzaczy ma wyjścia do systemu Dolby Digital. Przeszukałem większość postów na ten temat i z tego co rozumiem to różnica między Dolby digital a Surround jest taka,że pierwszy system daj dźwięk przez tą sama liczbę głośników co Surround, ale właśnie drugi system daje tzw dźwięk przestrzenny.
Czy to jest jedyna różnica miedzy tymi systemami i czy aby na pewno dobrze rozumuje.
Od pewnego czasu szykuję sie do zakupu odtwarzacza filmów dvd głównie po to by móc się cieszyć przestrzennym dźwiękiem. Większość tanich odtwarzaczy ma wyjścia do systemu Dolby Digital. Przeszukałem większość postów na ten temat i z tego co rozumiem to różnica między Dolby digital a Surround jest taka,że pierwszy system daj dźwięk przez tą sama liczbę głośników co Surround, ale właśnie drugi system daje tzw dźwięk przestrzenny.
Czy to jest jedyna różnica miedzy tymi systemami i czy aby na pewno dobrze rozumuje.