Cześć,
Dostałem od architekta projekt branżowy w którym jest instalacja odgromowa i uziom parafundamentowy (na moją prośbę). Dom ma wymiary około 19x26m i jest w kształcie litery T.
Warstwy (od dołu):
1. Chudy beton (niezbrojony) w którym jest bednarka ze stali ocynkowanej - 15cm
2. Izolacja termiczna 15cm
3. Płyta fundamentowa (zbrojona)
Wstępnie pytałem projektanta ale podobno wszystko jest okej, a nie daje mi to spać:
1. Czy z betonu chudego moze do gruntu i dalej do skrzynki (gdzie schodzi zwód odgromowy) iść bednarka ocynkowana ? Czy ona (ocynkowana) nie powinna z chudego betonu wychodzić jako nierdzewna ?
2. Czy uziom parafundamentowy nie powinien być połączony jakoś (jak?) ze zbrojeniem płyty fundamentowej ? Obecnie nie ma tam tego połączenia.
3. Jak powinna być łączona bednarka w betonie ? Spawana ? Czy może być zaciskami ?
Dziękuję z góry za pomoc.
Dostałem od architekta projekt branżowy w którym jest instalacja odgromowa i uziom parafundamentowy (na moją prośbę). Dom ma wymiary około 19x26m i jest w kształcie litery T.
Warstwy (od dołu):
1. Chudy beton (niezbrojony) w którym jest bednarka ze stali ocynkowanej - 15cm
2. Izolacja termiczna 15cm
3. Płyta fundamentowa (zbrojona)
Wstępnie pytałem projektanta ale podobno wszystko jest okej, a nie daje mi to spać:
1. Czy z betonu chudego moze do gruntu i dalej do skrzynki (gdzie schodzi zwód odgromowy) iść bednarka ocynkowana ? Czy ona (ocynkowana) nie powinna z chudego betonu wychodzić jako nierdzewna ?
2. Czy uziom parafundamentowy nie powinien być połączony jakoś (jak?) ze zbrojeniem płyty fundamentowej ? Obecnie nie ma tam tego połączenia.
3. Jak powinna być łączona bednarka w betonie ? Spawana ? Czy może być zaciskami ?
Dziękuję z góry za pomoc.