Witam szanowne grono. Czy byłby ktoś w stanie zrobić mi schemat podłączenia silnika trójfazowego prawo lewo z użyciem dwóch styczników i podłączeniem do tego krańcówek ???
Ogólnie to silniki są dość stare wraz z krańcówkami jest to mechanizm otwierania klap w szklarni. Właściciel twierdzi że wszystko jest sprawne. Pomógłby mi ktoś to ogarnąć z wykorzystaniem tego co na zdjęciach najlepiej jakiś schemat. Styczniki są wyposażone w styki pomocnicze NO i NC tak jak i przyciski chwilowe. Chodzi o otwieranie klap w szklarni gdy klapa zaczyna się otwierać to w pewnym momencie wyłącza ją krańcówka i tak samo przy zamykaniu krańcówka wyłącza silnik w danym momencie nawet jeżeli przycisk będzie dalej wciśnięty chodzi o to żeby mechanizm nie wyrwał klapy.
Ogólnie to silniki są dość stare wraz z krańcówkami jest to mechanizm otwierania klap w szklarni. Właściciel twierdzi że wszystko jest sprawne. Pomógłby mi ktoś to ogarnąć z wykorzystaniem tego co na zdjęciach najlepiej jakiś schemat. Styczniki są wyposażone w styki pomocnicze NO i NC tak jak i przyciski chwilowe. Chodzi o otwieranie klap w szklarni gdy klapa zaczyna się otwierać to w pewnym momencie wyłącza ją krańcówka i tak samo przy zamykaniu krańcówka wyłącza silnik w danym momencie nawet jeżeli przycisk będzie dalej wciśnięty chodzi o to żeby mechanizm nie wyrwał klapy.