Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wzmacniacz do subwoofera na tda

22 Lis 2005 18:29 19994 5
  • Poziom 19  
    witam przymierzam sie do budowy subwoofera aktywnego i chce również wykonać samemu wzmacniacz ( z góry informuje ze nie chciałbym zeby był on na jakis kosciach typu TDA lub innego rodzaju ) chciałbym zeby był najlepiej tranzystorowy , dobrze sie składa ( chyba ) bo mam dosyc spory magazynek czesci ze wzmacniaczy miedzy innymi 14 tranzystorów KD502 oraz dwa tranzystory 2N3055 plus zasilacze ( wiekszosc czesci jest z demontazu z unitry i tym podobnych urzadzeń ) , budowa tego wzmacniacz nie musi byc tania przedewszystkim stawiam na jakość dzwieku a nie na koszt ! , troche sie bawie elektronika wiec pewnie nie sprawi mi trudnosci zbudowanie tego wzmacniacza :) ( przynajmniej mam taka nadzieje :) ) , nie wiem moze sie myle i moze według was lepszy bedzie jednak wzmacniacz na jakiejs kosci tda lub innej , chce zdac sie na forumowiczów i usłyszec jakies kakretne opinie na co zwrucic uwage jakie czesci zastosowac i przedewszystkim na jakim schemacie bazować ! bo w sumie dlatego pisze ten post zeby dostac jakis naprawde sensowny i sprawdzony juz schemat wzmacniacza! ( nie musi to byc prosta konstrukcja ) :) mam nadzieje że ktos mi pomoże :) z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam :)
  • Poziom 19  
    hmmm tak przegladam ten link ze wzmacniaczami od Janka i nie wiem co wybrac :( wzmacniacza jeszcze nie mam planuje zakup jakiegos wzmaka do kina domowego i stwierdziłem ze wiecej satysfakcji bede miał jak sam sobie złoze subwoofer do niego :) poczatkowo subufer miał byc pasywny ale z czasem stwierdziłem ze wole jednak aktywny i problem mam w sumie w tym ze nie do konca wiem ile i wogule jakie wejscia powinien miec taki subwoofer czy ma tylko wejscie pod wzmacniacz i to wszystko czy ma jeszcze wejscia pod jakies inne kolumny ( czasem jak ogladam alegro to widze ze subwoofery maja jeszcze wejscia pod jakies inne kolumny ) i tu tkwi muj problem ze nie do konca wiem ktury schemat polecacie tak jak pisałem zalezało by mi na jakiejs juz przetestowanej konstrukcji :)
  • Poziom 40  
    to musisz sie jeszcze duzo nauczyc.
    dowiedz sie co to jest wejscie nisko i wysokopoziomowe, regulowany filtr dolnoprzepustowy, subsonic, zmiana fazy oraz uklad czuwania.
    Sam wzmacniacz to proscizna, powinien miec tylko zabezpieczenie zwarciowe, termiczne, opoznione zalaczanie glosnika i szybkie wylaczanie, zabezpieczenei przed skladowa stala.