logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wabco Knorr hadex - jakiś prosty program do odczytywania błędów z przyczep i naczep?

RemekRemigiusz 12 Maj 2023 07:35 3252 6
  • #1 20576872
    RemekRemigiusz
    Poziom 9  
    Posty: 35
    Ocena: 13
    Witam
    Chodzi mi o jakiś zwykły program, żeby szybciej sprawdzić który czujnik ABS jest winny, żeby nie latać z miernikiem do każdego czujnika,
  • Pomocny post
    #2 20577494
    mario11031980
    Poziom 22  
    Posty: 425
    Pomógł: 48
    Ocena: 177
    Kolego zależy jaki masz budżet ,najtańszy delphi czy ogarnia ciężko stwierdzić najlepszy uniwersalny to Jaltest Texa a najlepiej jeśli chcesz naprawiać profesjonalnie coś to serwisowki
  • #3 20577635
    RemekRemigiusz
    Poziom 9  
    Posty: 35
    Ocena: 13
    Delphi mam ale to jeszcze nie udało mi się ani razu z żadną przyczepą połączyć może coś źle robię ?Zastanawiam się czy jest coś pomiędzy Delphi a jatestem jeżeli chodzi o budżet ?
  • Pomocny post
    #4 20577716
    Kudziolek
    Poziom 21  
    Posty: 186
    Pomógł: 65
    Ocena: 214
    Do autocom potrzebujesz adapter o nr: 900 200 693 ISO 7638 koszt mniej więcej 1200zł, jest jeszcze WABCOWÜRTH tu masz film pokazowy https://www.youtube.com/watch?v=QKPcaCE6Zks .
  • #5 20577724
    RemekRemigiusz
    Poziom 9  
    Posty: 35
    Ocena: 13
    Masz kolego może taki kabel wiesz że działa ? Masz może schemat bez problemu bym sam mógł taki zrobić z wtyczek od przyczepy bo wydać 1200 zł i nie wiedząc czy chociaż z jedną przyczepą uda mi się połączyć to też bez sensu
  • #6 20577749
    Kudziolek
    Poziom 21  
    Posty: 186
    Pomógł: 65
    Ocena: 214
    Z tego co na razie miałem okazje się wpiąć to łączy się z tebs-d tebs-e wabco. Z tego co wiem to w tym adapterze jest jakiś układ chyba zmniejszający napięcie na lini can. Tutaj masz np filmik co koleś zrobił ten adapter samemu i sprzedaje https://youtu.be/lvlUZcNJJRE . Wabco Knorr hadex - jakiś prosty program do odczytywania błędów z przyczep i naczep?
  • Pomocny post
    #7 20676443
    miszkoo
    Poziom 28  
    Posty: 1509
    Pomógł: 70
    Ocena: 25
    Według wszystkich znaków na ziemi i niebie interfejs Autocom nie połączy się z naczepą bezpośrednio.

    Potrzebny jest konwerter CAN ISO11992 na CAN ISO11898 trochę więcej na ten temat znajdziesz w wątku https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2465317-90.html

    Ogólnie Autocom ma dedykowany adapter i koszt to około 1200 zł brutto. Polecam się skontaktować z dystrybutorem Autocom. Oznaczenie części 900 200 693

    Na temat łączenia z naczepami urosło wiele legend, które nie mają za wiele wspólnego z rzeczywistością.
    Jeżeli modulator ma diagnostykę tylko po CAN ciagnik-naczepa/przyczepa to niczym innym tego nie ugryziesz tylko przez ISO 11992.

    Jeżeli jest możliwość diagnostyki po linii K (starsze modele) to wówczas jest z boku odpowiednie złącze, lub jest możliwość podłączenia odpowiedniego przewodu bezpośrednio do modulatora.
    Nie wiem, czy część modulatorów nie ma również możliwości diagnostyki po złączu bocznym przez CAN 11898 lub bezpośrednio przez wpięcie do modulatora, chyba haldex z tą zieloną wtyczką tak ma.

    Prawdopodobnie Knorr G2 potrafi przełączyć CAN z 11992 na 11898, ale mnie nigdy nie udało się połączyć, używając zwykłej przejściówki bez odpowiedniego konwertera ISO 11992 na ISO 11898

    Texa też ma podobny konwerter CAN ze złączami 7638, ale dystrybutorzy mówią wprost, że Autocom z tym adapterem nie będzie działał.
    Trzeba to sprawdzić :)


    Jest jeszcze legenda, że jednopłytkowe interfejsy wyprodukowane przed 2017 rokiem działają na złączu 7638, ale ja w to nie wierzę, bo wychodziłoby na to, że chińskie podróbki były lepsze od oryginału, bo po coś Autocom zabudował w tym adapterze tę elektronikę :)

    W PW mogę dać kontakt do człowieka, który uważa, że ma interfejsy, które będą bez problemu działać z naczepami.
    Ja w to nie wierzę, bo moim zdaniem konieczny jest konwerter ISO 11898 na ISO 11992

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukuje prostego programu do diagnostyki błędów ABS w przyczepach, aby uniknąć ręcznego sprawdzania każdego czujnika. W odpowiedziach zasugerowano kilka rozwiązań, w tym interfejsy diagnostyczne takie jak Delphi, Autocom oraz Jaltest Texa. Wskazano, że do Autocom potrzebny jest adapter (nr 900 200 693) kosztujący około 1200 zł, a także konwerter CAN ISO11992 na CAN ISO11898. Użytkownicy dzielili się doświadczeniami z łączeniem się z systemami WABCO oraz samodzielnym tworzeniem adapterów. Podkreślono, że niektóre modulatorów mogą mieć różne metody diagnostyki, w tym przez złącze K lub bezpośrednio do modulatora.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA