Cześć. Mam problem z naprawą zmywarki. Na początku uszkodzenie objawiało się całkowitym brakiem reakcji na zasilanie. Uszkodzona okazała się jedna z cewek przy kondensatorach wygładzających napięcie. Po wymianie zmywarka ożyła. Napięcia są w porządku. Linia 12V i 5V. Natomiast pojawił się drugi problem. Po włączeniu przycisku sieciowego zapalają się wszystkie diody (pewnie test wyświetlacza) następnie świeci się stale (nie miga) dioda programu ECO oraz brak soli i nabłyszczacza, słusznie bo jest ich brak. ( po odpięciu wtyczki od czujników te dwie diody gasną - wydaje się że to praca prawidłowa ) Nie ma możliwości zmiany programu przyciskiem. Przyciśnięcie przycisku Start również nic nie daje. Próbowałem wywołać stan uszkodzenia odpinając przewód od "aqua stopu" zmywarka reaguje, zaczyna pulsować dioda ECO i wydaje sygnał dźwiękowy, pompa spustowa nie uruchamia się. Moduł sprawdzony wizualnie i elektrycznie, brak uszkodzeń. Zamek sprawny. Pominięty dla testu nie zmienia sytuacji, podobnie jak zwarcie transoptora od zamka po stronie niskiego napięcia. Reset poprzez przyciśnięcie przycisku Start i włączenie zmywarki wykonany. Wtedy wszystkie diody zaczynają migać. Nie zmieniło to sytuacji ale pokazuje że sygnał przyciśnięcia przycisku dociera do modułu. Pozostałe części zmywarki wydają się sprawne. Może ktoś zetknął się z tak dziwnym uszkodzeniem? Jeśli nie, orzekam uszkodzony mikrokontroler.