Dzień dobry, piszę z zapytaniem o poradę.
Lampa Lindby Wikani lampa sufitowa LED, CCT, ściemniana po dwóch latach w pewnym momencie umarła. ( https://www.lampy.pl/lindby-wikani-lampa-sufitowa-led-cct-sciemniana.html )
Był huk jak od petardy i przestała świecić. Nowa lampa ( Yeelight Arwen seria C https://yeelight-polska.pl/arwen-ceiling-light-seria-c/ ) została podłączona jak poprzednia, jednak po włączeniu prądu i następnym włączeniu światła nawet sie nie zapaliła, tylko od razu był huk. Po zdjęciu okazało się że od środka w jednym miejscu jest ewidentne osmalenie od przepalenia. Co może być przyczyną? I czy da się naprawić lampy?
Kilka dodatkowych szczegółów:
-włącznik jest na kablu trzyżyłowym jednodrutowym, natomiast z sufitu wychodzi dwużyłowy wielodrutowy. (podeweloperska robota)
-dwa lata nic sie nie działo, lampa na niektórych ustawieniach delikatnie piszczała
-był elektryk, stwierdził wadę produktu a nie sieci. (nowa lampa)
-stara lampa Lindby - jej dotyczy naprawa, najprawdopodobnie transformator (słowa elektryka)
-reklamacja w toku.
Lampa Lindby Wikani lampa sufitowa LED, CCT, ściemniana po dwóch latach w pewnym momencie umarła. ( https://www.lampy.pl/lindby-wikani-lampa-sufitowa-led-cct-sciemniana.html )
Był huk jak od petardy i przestała świecić. Nowa lampa ( Yeelight Arwen seria C https://yeelight-polska.pl/arwen-ceiling-light-seria-c/ ) została podłączona jak poprzednia, jednak po włączeniu prądu i następnym włączeniu światła nawet sie nie zapaliła, tylko od razu był huk. Po zdjęciu okazało się że od środka w jednym miejscu jest ewidentne osmalenie od przepalenia. Co może być przyczyną? I czy da się naprawić lampy?
Kilka dodatkowych szczegółów:
-włącznik jest na kablu trzyżyłowym jednodrutowym, natomiast z sufitu wychodzi dwużyłowy wielodrutowy. (podeweloperska robota)
-dwa lata nic sie nie działo, lampa na niektórych ustawieniach delikatnie piszczała
-był elektryk, stwierdził wadę produktu a nie sieci. (nowa lampa)
-stara lampa Lindby - jej dotyczy naprawa, najprawdopodobnie transformator (słowa elektryka)
-reklamacja w toku.