logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Miro - jak naprawić zasilacz monitora? Napięcia 220V zamiast 160V, 20V zamiast 12V

marko 29 Maj 2002 01:02 2411 5
REKLAMA
  • #1 17150
    marko
    Poziom 11  
    Posty: 15
    Pięknie było gdy monitorek działał ale pewnego dnia :o pyk i czar prysnął.
    Myślę, że to zasialacz (na lini zamiast 160V jest 220, zamiast 12 jest 20 i tak dalej). Wiem :oops: , że to dla niektórych głupie pytanie :evil: ale jak mam się do tego zabrać. Dzięki i sorry za zaśmiecanie forum takimi postami :D .
    marko
  • REKLAMA
  • #2 17276
    miki23
    Poziom 15  
    Posty: 136
    Pomógł: 11
    Ocena: 13
    Po ośmiu latach użytkowania mogły wyschnąć kondensatory
    elektrolotyczne w zasilaczu. Sprawdź też luty w obrębie zasilacza.


    MIKI
  • REKLAMA
  • #3 17499
    marko
    Poziom 11  
    Posty: 15
    Wymieniać wszystkie czy tylko na wtórnym? :oops:
  • REKLAMA
  • #4 17507
    witt69
    Poziom 23  
    Posty: 1098
    Pomógł: 6
    Ocena: 92
    Nie znam tego modelu, napisz troche więcej-na czym zrobiony jest zasilacz(scalak,czy posiada ukł.sprzężenia zwrotnego,transoptor itp.)
    Miałem podobny przypadek na UC3842 z obwodem sprzężenia zwrotnego
    uszkodzony okazał się stab.LM431,naprawiłem go dzięki koledze Oldboy,który po mistrzowsku przedstawił problem... :wink:
  • REKLAMA
  • #5 17648
    marko
    Poziom 11  
    Posty: 15
    Dzięki za zainteresowanie.
    Wymieniłem narazie kondzie tylko na wtórnym (na pierwotnym pierwszy raz widzę takie kondzie :o 250V 820uF)
    Napięcia dalej za wysokie.
    Układy to IR3MO2 (pierszy raz widzę) stab.: LM339.
    Jeszcze jedno pytanko co to za układ STR81145 znalazłem obok spaloną diodę.
    Dzięki za pomoc :lol: i sorry za amatorszczyznę :roll:
  • #6 17898
    marko
    Poziom 11  
    Posty: 15
    Znalazłem jedną spaloną Diodę z. napięcia są chyba w porządku (linia 160V nie jestem pewien bo nie mam schematu). Dalszy problem to zawijanie obrazu z prawej strony w niższych rozdzielczościach. Do końca nie jestem pewien jaki ma być tranzystor odchylania. Jak kupiłem minitor to wlutowany był przez kogoś 2SC4288. Znajomy poradził mi włożyć 2SC3997 W sumie jest mocniejszy od tamtego ale wytrzymał 5 s. I pa pa 25 zł :evil:
    Bez waszej pomocy nie dam rady :P .
REKLAMA