Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bardzo niskie napięcie prostownika

krulas123 25 Sty 2015 22:11 939 7
  • #1 25 Sty 2015 22:11
    krulas123
    Poziom 8  

Witam. Mam takie problem z prostownikiem że podłączając sam multimetr pokazuje napięcie ok5v, czy pod akumulatorem będzie normalnie czy raczej nie? Nie wiem czy go podłączyć bo wydaje mi się, że to raczej akumulatorowi nie pomoże.

1 7
  • #2 25 Sty 2015 22:15
    mechanicrus
    Poziom 6  

Moze miec zabezpieczenie ze bez obciazenia nie ruszy, rozne sa rozwiazania. Podlacz pod akumulator i miernikiem zobacz czy laduje.

0
  • #3 25 Sty 2015 22:21
    herki1996r
    Poziom 11  

Najlepiej to jakbyś miał rozładowany akumulator. Wtedy sprawdź jakie ma napięcie. Podłącz prostownik, zmierz napięcie na zaciskach aku i znów to samo po jakimś czasie. Będziesz wtedy miał pewność. Jeżeli nie ładuje to mógłbyś dodać model, markę i ewentualnie jakieś zdjęcia prostownika.

0
  • #4 26 Sty 2015 00:17
    krulas123
    Poziom 8  

podłączyłem i działa. Nie wiem czemu się tak dzieje jak szukałem w necie to większość pisała napięcia w granicach normy a tu 5V, na początku na aku było 11,96 a po jakiejś godzinie może półtorej było 12,5v i kontrolki się w innej kolejności zapalaly. prostownik to absaar 6A :-)

dzięki za szybką odpowiedź ;-)

0
  • #5 26 Sty 2015 00:39
    herki1996r
    Poziom 11  

"Kontrolki się w innej kolejności zapalały" Mógłbyś trochę sprecyzować? Być może przez tą porę już nie kumam:) Skoro ładuje to wszystko w porządku, aż z ciekawości jutro, a właściwie dzisiaj sprawdzę jak jest na moim, kupiłem i powiem szczerze, że nie sprawdzałem. Są prostowniki, które ci aku nie przeładują więc pewnie na tej samej zasadzie działają co twój, choć zasady działania sobie nie przyswajałem. Człowiek uczy się całe życie więc wiem co będę teraz doszkalał :)
    Pozdrawiam,

0
  • #6 26 Sty 2015 12:12
    Marian B
    Poziom 34  

Trzeba zrozumieć, że za diodami prostownika, gdy nic nie jest podłączone, tylko miernik, nie występuje napięcie stałe, tylko jednokierunkowe, bardzo mocno pulsujące. Stąd małe wskazania miernika, bo wskazuje on wartość średnią.
    Aby uzyskać bardziej miarodajny pomiar trzeba za diodami podłączyć kondensator filtrujący (dowolny elektrolityczny). Akumulator jest takim "kondensatorem"

0
  • #7 27 Sty 2015 00:24
    mechanicrus
    Poziom 6  

Czy z alternatorem jest tak samo? Przeciez tez na wyjsciu jest mostek prostowniczy a bez obciazenia(podlaczonego akumulatora) potrafi podejsc do 19v :)

0
  • #8 27 Sty 2015 00:30
    113673
    Użytkownik usunął konto