Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Civic Problem z silnikien

02 Gru 2005 22:27 5180 9
  • Poziom 11  
    witam

honda civic na gazie po zapalenu na bezynie gdy silnik jest zimny obroty sa ok 2000 obr/m po nagrzanu obroty spadaja do 1000 poczym spowrotem rosna do 2000 i tak w kolo rosna i spadaja na gazie wogule nie
    chodzi obr 1000 i spadaja az silnik zgasnie
    mam takie pytanie w czym moze byc problem

honda civic 1996r
    silnik 1.4 16v
  • Poziom 11  
    dzieki sprawdze sonde do sondy cos jest podlaczone moze w tym jest problem?
    ma gazie zapala mi sie katrolka od silnika
    gdzie znajduje sie zlacze disgnostyczne znalazlem jakies zlacze 3 pinowe po wyciagnieciu schowka po stronie pasarzera ale zwieranie pinu 1 z 2 nic nie daje katrolka nie miga
  • Poziom 16  
    nie widze kontrolki ale pewnie zapala ci sie od wtrysku bo na gazie tak sie dzieje
  • Poziom 11  
    slyszalem ze w hondzie mozna sprawdzic bledy kodami migowymi tylko gdzie jest to zlacze znalazlem po stronie pasarzera za schowkiem 3 pinowe zlacze zwieram 1 z 2 ale nie dziala to w koncu gdzie jest to zlacze
  • Poziom 10  
    w tym miejscu, gdzie masz złacze 3 pinowe jest też złącze 2 pinowe, na wył. kluczyku trzeba je zewrzeć i przekręcić kluczyk tak żeby zapaliły się kontrolki, no i zczytac kod ...:)
  • Poziom 21  
    Przy przepustnicy jest zawór regulacji powietrza z dwoma rurkami przez które płynie płyn chłodzący podgrzewając przepustnice i otwierając ten zawór. Gdy te przewody są niedrożne nie otwiera się zawór w przepustnicy i tak właśnie się dzieje. Sprawdz czy przepustnica jest ciepła przy tych przewodach i czy płynie nimi płyn chłodzący.
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Słyszałem ze winą pływania obrotów jest zasyfiony silniczek krokowy ( chyba ten przy przepustnicy).
    Jak sie myle to prosze o poprawe. :)
  • Poziom 11  
    wczesniej bylem u mechanika i czyscil cos przy przepustnicy po lewej stronie czy to byl ten silniczek krokowy odkrecil i rozruszal to co bylo po odkrecenu bo sie zacinalo i dalej bez zmian sprawdze to co muwi kolega firdy