Witam.
Na wstępie chciałem zaznaczyć że odpowiedzi na moje pytanie szukałem i nie mogłem znaleźć.
OK .
Do kompa (WinXP ) podpięta jest neostrada przez modem USB. do tego samego kompa podpięta jest karta ethernetowa RJ45 (PCI) oraz karta WiFi (USB). Chcę podzielić internet na dwa kompy (oprócz "serwera") jeden po lanie drugi po WIFI. Niestety po włączeniu udostępniania internetowego udostępnia mi tylko na jednym z interfejsów (albo na karcie WIFI (po usb) albo na RJ45 (karta PCI) ). Próbowałem zrobić między tymi kartymi mostek ale przy zakładaniu "krzyczy" że w mostku nie może być karty, która obsługuje udostępnianie internetu.
Ktoś może wie jak rozwiązać ten problem. Kupno sprzętowego rutera z modemem USB nie wchodzi w grę (za dużo kasy - chyba że są jakieś modele do 200zł ).
Na wstępie chciałem zaznaczyć że odpowiedzi na moje pytanie szukałem i nie mogłem znaleźć.
OK .
Do kompa (WinXP ) podpięta jest neostrada przez modem USB. do tego samego kompa podpięta jest karta ethernetowa RJ45 (PCI) oraz karta WiFi (USB). Chcę podzielić internet na dwa kompy (oprócz "serwera") jeden po lanie drugi po WIFI. Niestety po włączeniu udostępniania internetowego udostępnia mi tylko na jednym z interfejsów (albo na karcie WIFI (po usb) albo na RJ45 (karta PCI) ). Próbowałem zrobić między tymi kartymi mostek ale przy zakładaniu "krzyczy" że w mostku nie może być karty, która obsługuje udostępnianie internetu.
Ktoś może wie jak rozwiązać ten problem. Kupno sprzętowego rutera z modemem USB nie wchodzi w grę (za dużo kasy - chyba że są jakieś modele do 200zł ).