Witam,
Lodówko-zamrażarka
Liebherr CUNesf3933 około 11 lat. Nie działa chłodziarka, a lodówka działa bez zarzutu. Gdy wyłączę na minutę i włączę lodówkę, to chłodziarka osiąga zadana temp, po czym temperatura wzrasta do temp. otoczenia. Wyłączam/Włączam ponownie chłodziarka osiąga temp. Ostatnio, bo w tamtym roku padła sprężarka, falownik. Sprężarka i falownik zostały wymienione, lodówka wróciła do życia.
Obecnie na płycie sprawdziłem elektrolity, jak i kondensatory na zasilaniu i wszystkie mają stan idealny. Zawór przełącza się, bo chłodzi i mrozi, ale do czasu. Sprawdziłem czujnik od chłodziarki i przy powiedzmy 30 °C ma 10K, a przy 0 °C 5K. Sprawdziłem lodówkę z tyłu i nie widzę nigdzie, aby było coś podejrzanego, typu: tłuste, nalot zielony. Włożyłem do ciepłej wody czujnik od chłodziarki i patrzyłem, czy ruszy chłodziarka i obniży temp, ale nie było żadnej zmiany. Stawiałbym na czujnik temp, ale po wyłączeniu i włączeniu chłodzi do zadanej temp. Trochę dziwne, bo skoro byłby zepsuty czujnik, to by w ogóle raczej nie chłodziło. Poza tym nie wiem, jakiej wartości ten czujnik chłodziarki powinien być. Czujnik zamrażarki przy -20 °C ma 6,5kΩ.
Proszę się nie sugerować na płycie wystrzelonym triakiem, bo wstawiłem stare zdjęcie. Triak jest sprawny.
Dziękuję za pomoc
Lodówko-zamrażarka
Liebherr CUNesf3933 około 11 lat. Nie działa chłodziarka, a lodówka działa bez zarzutu. Gdy wyłączę na minutę i włączę lodówkę, to chłodziarka osiąga zadana temp, po czym temperatura wzrasta do temp. otoczenia. Wyłączam/Włączam ponownie chłodziarka osiąga temp. Ostatnio, bo w tamtym roku padła sprężarka, falownik. Sprężarka i falownik zostały wymienione, lodówka wróciła do życia.
Obecnie na płycie sprawdziłem elektrolity, jak i kondensatory na zasilaniu i wszystkie mają stan idealny. Zawór przełącza się, bo chłodzi i mrozi, ale do czasu. Sprawdziłem czujnik od chłodziarki i przy powiedzmy 30 °C ma 10K, a przy 0 °C 5K. Sprawdziłem lodówkę z tyłu i nie widzę nigdzie, aby było coś podejrzanego, typu: tłuste, nalot zielony. Włożyłem do ciepłej wody czujnik od chłodziarki i patrzyłem, czy ruszy chłodziarka i obniży temp, ale nie było żadnej zmiany. Stawiałbym na czujnik temp, ale po wyłączeniu i włączeniu chłodzi do zadanej temp. Trochę dziwne, bo skoro byłby zepsuty czujnik, to by w ogóle raczej nie chłodziło. Poza tym nie wiem, jakiej wartości ten czujnik chłodziarki powinien być. Czujnik zamrażarki przy -20 °C ma 6,5kΩ.
Proszę się nie sugerować na płycie wystrzelonym triakiem, bo wstawiłem stare zdjęcie. Triak jest sprawny.
Dziękuję za pomoc