Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

stxGDN-30-300-4-AP co to za głośnik?- jaki wzmacniacz kupić?

rysiu126 07 Gru 2005 21:29 1169 14
  • stxGDN-30-300-4-AP co to za głośnik?- jaki wzmacniacz kupić?

Poziom 14  

mam zamiar zrobić coś do samochodu..... to ma być sub porządny musi mocno gnoić basem i tu problem.... jaki głośnik i jaki wzmacniacz ! ja się zastanawiam nad tym stx GDN-30-300-4-AP nie wiem czy to dobry głośnik ale może ktoś wie czy warto coś montować .
    ---------------------------
    w jaką skrzynie go wstawić ile litrów itp. czy on nisko zejdzie...
    jaki wzmacniacz pod niego podpiąć tak aby wykorzystać jego moc do końca
    czy lepiej rozejrzeć sie za innym tanim głośnikiem z allegro takim jak magnat czy jbl

0 14
    Poziom 31  

Generalnie głośnik miał wizualnie wyjść podobny do Infinity Reference 1230w, co już chyba raz pokazywałem na forum. STX ma EBP klasyfikujące niezaprzeczalnie do obudowy BR. W tym przypadku najlepiej sprawdziłby się w obudowie 40 litrowej, strojonej w okolice 42-43Hz bez laboratoryjnej dokładności. Teoretycznie -3dB mamy na około 45Hz, ale doświadczenie uczy, że auto i tak "zrobi swoje".

Poza tym nie będzie to, jak napisałeś - "gnoić", tylko ładnie się udzielać w niskim paśmie :)

Co do innych głośników... Mimo wszystko ze względów finansowych zostałbym przy tym STX. Wygląda na udaną konstrukcję.

0
    Poziom 14  

dzięki, ale jaki wzmacniacz propunujecie? chce kupić z allegro i tam jest pełno ich tylko jaka firma ? jakiś magnacik jbl czy coś innego?

0
    Poziom 34  

szczeze powiedziawszy jak bede mial samochod ktory bedzie miescil glosniki 30cm to kupie sobie 30-300-4AE bo jego EBP i tak jest wieksze a cena podobna pozatym dzwiek juz estradowy :D

0
    Poziom 24  

qscgu,

tyle ze buda 2razy wieksza. poza tym to duzo nie daje ze ma wieksza efektywnosc, w aucie i tak liczy sie bardziej skok pojemnosciowy.

rysiu,

zapodaj mu cos okolo 250W to bedzie gruchotac kosci. z jbla to raczej drogo cie wyjdzie. jak fundusze skromne to popatrz np. na MONACORa HPB-602

0
    Poziom 34  

no niby tak ale jednak roznice w glosnosci uslyszy :) ponadto lubie estradowy dzwiek :) bez gumowej czy piankowej membramy

0
    Poziom 24  

gscgu :P jak sie zrobi cieplo :P to sobie tak z nudow wstawie na jeden dzionek do auta 2szt. no moze jedna 30/300/4AE i zobacze jak to gra w aucie ;] tylko bedzie trzeba wzmaka do auta pozyczyc;)

rysiu126 a ile masz kasy na wzmaka? Moze jakiegos Blaupunkta albo cos z Carpowera?

0
    Poziom 34  

no chetnie bym posluchal estradowy w aucie :D calkowicie przeciwne zastosowanie estrada - auto :)

Dodano po 7 [sekundy]:

no chetnie bym posluchal estradowy w aucie :D calkowicie przeciwne zastosowanie estrada - auto :) powiedz jak bedzie to gralo :)

0
    Poziom 24  

Jak bedzie to wrzuce do auta to porobie zdjecia i dam na forum :P ale chyba nie na tym:P ale to dopiero na wiosne jak bedzie cieplej... teraza mi sie nie chce latac z tym na dol bo za ziomno jest na takie bawienie sie;)

0
    Poziom 31  

Na waszym miejscu zszedłbym trochę na ziemię i spojrzał bardziej na jakość dźwięku, niż na durne cyferki z jednostką dB. W przypadku tego głośnika (30-300-4-AP) dobra jakość jest bardzo możliwa. Głośnik wygląda na dobrze skonstruowany, do tego ma bardzo przystępną cenę.

0
    Poziom 24  

djbolo ja tylko pisze ze jestem ciekawy jak bedzie to grac w samochodzie;] poeksperymentowac zawsze mozna:)
    Ja nei mowie ze dobra jakosc w przypadku 30/300/4 AP jest niemozliwa. Wg mnie do normalnego sluchania w aucie wystarczy nawet 27/150/4 SS.

0
    Poziom 31  

Kiedys Banasiewicz02 miał w samochodzie 2xGDN-42, wyglądało to mniej więcej jak szafka kuchenna. Jaki to sens miało, tego to nie wiem. Jedno jest pewne - gdy jakość nie jest zbyt dobra, to po pewnym czasie może to troche przeszkadzać i drażnić, co w koncu prowadzi i tak do wymiany :)

0
    Poziom 18  

Dokładnie - 2*42-300 to sie nadaje do sluchania glosno muzy i na imprezke to duuuzego pokoju/salonu - jesli kots taki ma...
    A nie do auta...
    A co do 30-300 to szkoda ze narazie niewielu forumowiczow zbudowalo cos na nim - bo mnie korci, ale najpierw musze zrobic prawko... :D Cena - przystepna, wyglad ok, moc az nadto, do domu tez sie nada na mala bibke :)
    Pozdro!

0
    Poziom 14  

a ten wzmacniacz jest dobry http://www.allegro.pl/show_item.php?item=75918544 może dwa takie bujnie ....
    a co sądzicie o tym: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74613056 moze ktos wie co to: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=76089860

Dodano po 3 [minuty]:

heh może taki głośniczek byłby leprzy od stx : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=76327089

0
    Poziom 24  

Z tych wzmakow co podales 1 najlepszy...
    Co do glosnika, to tu juz jest inna polka cenowa... za ta kase mialbys np. dosc popularnego BSW:)

Dodano po 39 [sekundy]:

I niewiele do 300zł dokładając BSW 15" :P

0