logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Renault Megane III 1.6 16V 2012 gaśnie po uruchomieniu - uszkodzony oring w pompie paliwa

Sobczyk 29 Lip 2024 19:59 1014 2
REKLAMA
  • #1 21173064
    Sobczyk
    Poziom 12  
    Posty: 37
    Ocena: 30
    Renault Megane III 1.6 16V 2012 rok gaśnie po uruchomieniu.
    Chciałbym podzielić się z Wami moim przypadkiem, jaki mi się przydarzył.
    Samochód często przy odpalaniu gasł po zapaleniu. W moim przypadku samochód jeździ na instalacji gazowej sekwencyjnej.
    Dopóki za którymś razem odpalał jakoś nie robiłem niczego z tym tematem. Przyczyn mogło być kilka.
    Lecz zdarzyło mi się ostatnio podjechać do supermarketu. Po powrocie do samochodu auto odpalało i od razu gasło. Nie chciało zapalić.
    Ale samochód ma na szczęście instalację gazową i odruchowo odpaliłem samochód na gazie awaryjnie bez problemu.
    Lecz kiedy po powrocie chciałem odpalić Megankę, było podobnie. Po konsultacji z gazownikiem miałem już wstępną informację na temat przyczyny awarii. Może to być pompa paliwa lub niskie ciśnienie paliwa.
    Wymontowałem pompę paliwa, by sprawdzić przyczynę. Chciałem rozebrać i zobaczyć, czy jest tam filtr paliwa. Pierwszym elementem, który wyciągnąłem, był zawór ciśnieniowy, który bez problemu wyszedł i ciekawostka: oring zabezpieczający połączenie z obudową okazał się uszkodzony na tyle, że był tylko jego połowę.
    Dalej już nie musiałem szukać. Kupiłem oringi trzy, żeby nie jechać ponownie, gdyby ten nie pasował. Zamontowałem oring 8x2x12 i wszystko poskładałem.
    Samochód bez problemu zapalił i wszystko jest jak przed awarią. Koszt oringów 1,60 zł, czas wymiany około pół godziny, maksymalnie godzina.
    Spodziewałbym się jednak wymiany pompy. A tu zwykły oring.
    Na końcu zamieszczam zdjęcie narzędzi potrzebnych do wykonania tej naprawy.
    Załączniki:
    • IMG_20240729_142029.jpg (2.53 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • IMG_20240729_133507.jpg (1.5 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • IMG_20240729_131956.jpg (1.93 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • IMG_20240729_131351.jpg (2.25 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • IMG_20240729_130850.jpg (1.87 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • IMG_20240729_125753.jpg (2.21 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #2 21585882
    rafaltokarski006
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Mam podobny objaw z moim Meganem. Też myślałem, że będę musiał wymienić pompę, bo w Pandzie też miałem podobny objaw i tam nie da się wymienić tylko o-ringu. Dobre rozwiązanie z tym regulatorem ciśnienia w tej Megance.
  • #3 21586009
    czechuxx
    Poziom 12  
    Posty: 165
    Pomógł: 4
    Ocena: 51
    U mnie niestety całą pompę trzeba było wymienić. W ogóle przestała pompować.
REKLAMA